„SZEF” – „Chef”

 

 

szef

 

 

Carl Casper jest szefem kuchni renomowanej restauracji w Los Angeles. Podchodzi do pracy z wielką pasją, a każda potrawa, którą wymyśla, to prawdziwe dzieło sztuki. Jednak kłótnia ze znienawidzonym krytykiem kulinarnym, w której znaczący udział ma niefortunny i niezwykle popularny wpis Carla na Twitterze oraz wynikły z tego konflikt z właścicielem restauracji, powodują, że Carl rzuca pracę. Postanawia zacząć wszystko od nowa, korzystając ze wsparcia przyjaciół – pięknej kelnerki Molly (Johansson), z którą romansuje, swojej byłej żony i jej obecnego partnera. Wkrótce jego nowy projekt staje się głośny w całej Ameryce, zaś Carl zyskuje sławę twitterowego celebryty.

To była smaczna i zabawna podróż w wozie z kanapkami! Naprawdę nie zawsze trafia się komedia amerykańska, która ma w sobie naturalny i lekki humor, w tym przypadku to otrzymujemy. Reżyser oraz scenarzysta Jon Favreau podaje nam prosto z pieca lekką historię pewnego szefa kuchni, który jest blokowany przez swojego obecnego szefa, by po prostu być twórczym. W to wszystko wplącze się pewny krytyk kulinarny i mamy bombę, która wybucha na całe stany 🙂 Do całości dodajemy internet i już wszystko jasne. Raz można być pod wozem, a z drugiej strony po czasie na wozie. Tak jest w przypadku tej opowieści. Wystarczy podejść do tematu trochę inaczej i rewolucja się dokonuje.

Film jest przede wszystkim lekki i bardzo dobrze się go ogląda, mimo że trwa prawie 2 godziny bez 5 minut. Każda postać ma swoje znaczenie i każda ma wpływ na głównego bohatera. Kilka wątków miesza się ze sobą i daje w ten sposób wyśmienitą opowieść. Aktorzy również widać polubili swoje postaci, gdyż są dla mnie realne z krwi i kości. Świetna rola Carla, którą gra Jon Favreau ciągnie cały wóz do przodu z wielkim uderzeniem. Pomaga mu wieloletni przyjaciel Martin, który stanie u jego boku, a gra go John Leguizamo. W filmie w kilku ujęciach ukazuje nam się Dustin HoffmanOliver PlattScarlett JohanssonRobert Downey Jr., którzy wzbogacają wszystko to co otacza szefa Carla. Jedziemy z brygadą Carla przez kilka stanów pozostawiając po sobie smak pysznych smaczności.

To film ukazujący ambicje, relacje między ludźmi, relacje w rodzinie, relacje między małżonkami … tutaj wszystko tak się zakręci, iż zakończenie wyjdzie naprawdę pozytywnie. Polecam Wam „Szefa” , gdyż to po prostu dobre kino utrzymane w fajnym lekkim klimacie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s