„GRYPA” – „Gamgi”

 

 

 

Grypa

 

Jeżeli poszukujecie w kinie czegoś co robi na widzu wrażenie, to sięgnijcie po kino azjatyckie. Od lat jak tylko mam okazję wyciągam tytuły z tej części świata, gdyż wiem, że będzie to coś wartego uwagi. Tym razem padło na produkcję z Korei Południowej – „Gamgi” / „Flu” / „Grypa” – kino katastroficzne, o którym ciężko zapomnieć. Wszystko zaczyna się od tego, że grupa nielegalnych imigrantów z Chin zostaje przerzucona w kontenerze na teren Korei Południowej. Pozbawieni jakichkolwiek warunków higienicznych spędzają wiele dni w zamknięciu. Pech chce, iż w grupie znajduje się osoba chora na grypę co powoduje w takich warunkach mutację, która w końcowej fazie zabija wszystkich w kontenerze … jednak czy aby na pewno wszyscy stali się ofiarą wirusa? Okazuje się, że to dopiero początek czegoś bardziej przerażającego.

Powiem Wam szczerze już naprawdę dawno nie widziałem tak realistycznego świetnie przedstawionego kina katastroficznego. Wręcz przeraża to, co oglądamy na ekranie. Tak naprawdę jak na to popatrzymy chłodnym okiem, to po wojnie, epidemia jest najgorszą katastrofą jaka może się przydarzyć ludzkości. Wirus atakujący  znienacka w każdym momencie, którego ciężko zlokalizować bardzo szybko wymyka się z pod kontroli. Twórca filmu Sung-su Kim w nieprawdopodobnie mocny sposób ukazuje nam wszystko to co dzieje się w czasie epidemii. Obserwujemy wszystkie skutki, jakie ze sobą niesie obecny stan.W jaki sposób zachowują się ludzie w sytuacji bez wyjścia, jak reaguje rząd podejmując decyzje drastyczne w skutkach, jak zachowuje się wojsko w takich momentach. Wszystkie służby starają się ogarniać coś, co wydaje się nie do ogarnięcia na dużą skalę. Ten obraz to przede wszystkim wielkie nerwowe emocje połączone ze strachem przed nieznanym.  Reżyser wplata w całą tą historię, dramat kilku postaci z osobna, jednak jest to tak skrzętnie i dobrze zrobione, że nie zaburza całości fabuły. Wszystko jest jedną straszną  opowieścią, którą dobrze się ogląda przez te 2 godziny.

W tym filmie nie zastosowano ekstra efektów specjalnych, by zadziwić widza produkcją. Jest to tutaj niepotrzebne. Wystarczyło to, że twórca miał pomysł jak nas przerazić ta opowieścią, która tak naprawdę jest bardzo realnym zagrożeniem dla każdego państwa na świecie. Mutacji wirusów jest wiele, szczepionek już nie koniecznie. „Grypa”   to film, który ukazuje naprawdę wiele i może uświadomić człowieka czym jest epidemia. Przerażający obraz prawdy naszych czasów, zrealizowany w ciekawy sposób.  Ten tytuł to nerwowe emocje od początku do końca, to klimat grozy, to coś czego nit z nas nie chciałby przeżyć na własnej skórze. POLECAM !

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s