„GODZILLA vs EWOLUCJA PLANETY MAŁP” – „Godzilla vs Dawn of the Planet of the Apes”

 

 

Godzilla Ewolucja.

 

 

Opisy dystrybutora:

Zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej Godzilli — postaci zrodzonej w wytwórni Toho. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu.

Kontynuacja “Genezy planety małp”, w której poznamy dalszą historię przejęcia przez inteligentne małpy panowania nad naszą planetą i upadku cywilizacji człowieka. Rosnąca w siłę rasa genetycznie zmutowanych małp pod wodzą Cezara zmaga się z grupą ludzi, którzy przetrwali atak śmiertelnego wirusa, siejącego spustoszenie dziesięć lat wcześniej. Rozejm, który udaje im się osiągnąć, okazuje się krótkotrwały. Świat staje na krawędzi wojny, której zwycięzcy staną się dominującym gatunkiem na Ziemi.

Postanowiłem sobie tym razem zestawić dwa tytuły, które oglądałem w przeciągu tygodnia. Najlepsze w tym wszystkim jest to, iż nie jestem fanem tego gatunku kina. Dla mnie to zawsze było coś na wyrost, coś co mnie nie ciekawiło, a wręcz bardzo często nudziło. Przestałem sięgać po taki gatunek. Złamałem swoje założenie i postanowiłem zobaczyć te dwie produkcje filmowe z 2014 roku. Chciałem sprawdzić jak zareaguje na takie kino teraz. Bardziej chyba mnie ciągnęło by zobaczyć „Ewolucję Planety Małp” , gdyż pamiętam pierwowzory, które lata temu były hiciorami. Czasy się zmieniają, technika filmowa się zmienia, więc i małpy wyglądają teraz jak małpy, a nie jak ludzie w przebraniu.  Natomiast „Godzilla”  to bajka dla mnie bardzo odległa. Nie sięgałem po żadną produkcję, ani te starsze ani te współczesne. Przyszedł jednak czas na konfrontację i moje zderzenie z tymi tytułami.

Byłem bardzo zaskoczony, gdy okazało się, iż „Godzilla” mnie naprawdę wciągnęła i muszę powiedzieć zaciekawiła. Oglądało mi się film bardzo dobrze, nie raziły mnie stwory stworzone przez twórców od efektów specjalnych. Natomiast samą Godzillę wręcz darzyłem nieskrywana sympatią, która rosła z każda minutą tego filmu. Przez te 2 godziny filmu były emocje, które mnie trzymały do samego końca. Myślę, że to przede wszystkim dobry scenariusz oraz reżyseria.  Wszystko się kleiło i miało jedną ciągłość. Na pewno nie zaznałem nudy podczas oglądania tego obrazu. Jak dla mnie ku mojemu zaskoczeniu, „Godzilla” była dobrym wyborem. To do czego nie byłem przekonany, przekonało mnie samo do siebie.

Teraz pora na tytuł, który uważałem za większego pewniaka w moim mniemaniu oczywiście. „Ewolucja Planety Małp” była dla mnie odwrotną reakcją. Film trwający 2 godziny 10 minut po prostu mnie zmęczył. Był to dla mnie stracony czas, jaki poświęciłem na zobaczenie najnowszej odsłony małp. Największym minusem tej produkcji moim zdaniem jest brak pomysłu na dobry temat. Film nakręcony monotonnie z dłużyznami, które potrafiły mnie usypiać. Nawet Gary Oldman , którego bardzo lubię na ekranie, nie pokazał w tym filmie tak naprawdę nic ciekawego. Przesiedziałem do samego końca, by zobaczyć zakończenie, które i tak było bardzo przewidywalne. Nieprawdopodobnie zmarnowany temat. Trochę tych odsłon ostatnio było, więc od reżysera uważam trzeba wymagać czegoś świeżego, a nie powtórki z rozrywki. W tym przypadku wszyscy poszli na łatwiznę i wyszło co wyszło. Film nie ma w sobie zaskoczenia, brak w nim ciekawej akcji, brak dobrej historii, jednym zdaniem miałkie kino na które szkoda czasu. Owszem jest to tylko moje zdanie, ale takie mam wrażenia po obejrzeniu tego filmu.

Wyszło na to, że można się pomylić, jak i ja się pomyliłem w tym przypadku. Natomiast był plus w postaci „Godzilli” która mnie miło zaskoczyła. Teraz się tylko zastanawiam czy zderzyć się z nową produkcją o żółwiach ninja, które pamiętam z dzieciństwa. Może pójdę za ciosem i też zobaczę, jak już wszedłem na ten etap stworów 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s