„ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE?” – „Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?”

 

 

Za jakie grzechy

 

 

Cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Kolejny raz zahaczam o francuskie kino i jest to kolejny raz świetny strzał w dychę 🙂 Najnowsza komedia reżysera Philippe de Chauveron jest po prostu zabawna, istna beczka śmiechu. Nie ukrywam komedie francuskie jak i czeskie zawsze się sprawdzają. Twórcy maja wyczucie humoru i wiedzą w jaki sposób poprowadzić film, by było naturalnie zabawnie, a nie siłowo, jak to potrafi być np. w wielu amerykańskich produkcjach. „Za jakie grzechy, dobry Boże?”  to komedia, która rozbawi każdego, poprzez swoją historię, która może się wydawać wręcz absurdalna ale prawdziwa. Przecież serce wybiera samo, prawda? Ile mogą wytrzymać rodzice swoich córek, gdy mają już trzech zięciów obcokrajowców? By się dowiedzieć, musicie ten film zobaczyć sami. Jest to 1 godzina 37 minut świetnego relaksu na wesoło. Każda rola w tym filmie jest bardzo fajnie zagrana, a stworzone osobowości powalają widza. Każdy jest inny, każdy ma inny charakter, a do tego każdy ma inny humor …. to własnie doprowadza członków tej wielkiej rodziny do nieprawdopodobnych sytuacji. Sprawa goni sprawę, afera goni aferę, kłótnia goni kłótnię …. Francuz, Żyd, Chińczyk, Arab …. jak znaleźć złoty środek, by się dogadać? Jest tylko jedno wielkie marzenie – by kolejny zięć był katolikiem i francuzem, ale czy taki prezent otrzymają?

Ubawiłem się na tej komedii jak nigdy. Naprawdę warto zobaczyć ten film, gdyż rzadko jest szansa na dobra , lekką, śmieszną komedię. Polecam ten tytuł – bawcie się dobrze!

Jedna myśl na temat “„ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE?” – „Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s