„WYPISZ, WYMALUJ … MIŁOŚĆ” – „Words and Pictures”

 

 

Wypisz , wymaluj  strzalka niebieska góra

 

 

Całkowicie zgadzam się z podsumowaniem tego filmu … – „Nieprzeciętnie błyskotliwa komedia romantyczna” … Mnie ujęła w pełni.

Choć Jack i Dina pracują w jednej szkole, z pozoru dzieli ich wszystko. On jest nauczycielem angielskiego, który nie stroni od alkoholu, ona malarką abstrakcyjną włoskiego pochodzenia. On zachwyca się możliwościami, jakie daje słowo pisane, ona uznaje tylko obrazy, które pobudzają wyobraźnię. Oboje są niespełnieni i nieszczęśliwi. On od lat nie może wydać książki, ona z powodu choroby przestała malować. Pewnego dnia Jack wpada na genialny pomysł. Chcąc oderwać swoich uczniów od telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, planuje zainspirować ich prawdziwymi wartościami. Rzuca Dinie wyzwanie. Muszą udowodnić podopiecznym, co w życiu jest ważniejsze i co może ich więcej nauczyć: słowa, czy obrazy? Dina podejmuje się zadania i przystępuje do rywalizacji. Wkrótce Jack i Dina przekonają się, że więcej ich łączy niż dzieli, a prawdziwe problemy tkwią w nich samych.

Spędziłem bardzo przyjemnie czas podczas oglądania tego filmu. Jest to typ komedii romantycznej, który nie jest pusty sam w sobie. Ta opowieść niesie także wiele mądrego przesłania, jak tolerancja, zawzięcie, dążenie do celu, realizację marzeń, uzależnienia, zrozumienie … . Reżyser tytułu Fred Schepisi doskonale wiedział, co chce widzom pokazać i to się czuje w pełni. Postaci napisane oraz odegrane są bardzo prawdziwe i powodują, że darzymy je sympatią. Na szczęście obraz nie opiera się tylko na tym, jak to On tak bardzo kocha Ją, nie, nie … to jest tło, piękne tło dla całej historii, którą możemy wchłaniać podczas oglądania. Całość ma naprawdę fajne pobudzające tempo, co nie pozwala na chwilę znużenia. Na okrągło się coś dzieje, a do tego tak odmienne charaktery naszych głównych bohaterów tylko zaostrzają apetyty na więcej. Role w tym filmie są rewelacyjne! Wspaniała Juliette Binoche w roli pewnej znanej malarki, która rozpoczyna nauczania malarstwa w jednej ze szkół w małej mieścinie. Do tego napotyka na swej nauczycielskiej drodze pewnego niesfornego mężczyznę, nauczyciela angielskiego, którego gra Clive Owen. Między tymi dwojga wręcz iskrzy na każdej płaszczyźnie 🙂 do tego stopnia, iż rozpoczyna się pewnego rodzaju wojna na słowa oraz obrazy. Wiele się dzieje. Jest przyjemnie, zabawnie ale także potrafi być przykro i smutno. Ich demony nie pozwalają na wiele, jednak czy jedna osoba potrafi wpłynąć na drugą w pozytywny sposób? Sami to musicie sprawdzić 🙂

Bardzo przyjemnie ogląda się filmy, gdzie widać, że reżyser wiedział w jaki sposób ma nam pokazać swój pomysł, a aktorzy wręcz wczuwają się w rolę tak, jak by sami byli tymi postaciami. „Wypisz, wymaluj … miłość”  to bardzo dobry film, by odciągnąć się na chwilę od sprawunków i przenieść się w świat innych spraw. Polecam Wam ten tytuł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s