„EUROPA REPORT”

 

 

Europa strzalka niebieska dol

 

 

Kiedy bezzałogowe sondy wskazują, że pod oblodzoną powierzchnią Europy może istnieć ukryty ocean a w nim jednokomórkowe formy życia firma Kosmos wysyła sześciu najlepszych astronautów z całego świata, aby potwierdzić dane i zbadać możliwość istnienia obcych form życia w naszym układzie słonecznym . Po katastrofalnej awarii technicznej i śmierci jednego z członków załogi, pozostali przy życiu walcząc o odzyskanie kontaktu z Ziemią muszą przezwyciężyć fizyczne i psychiczne piętno najdalszej podróży kosmicznej w dotychczasowej historii gatunku ludzkiego. Jak się jednak okazuje prawda o potencjalnym życiu na Europie jest o wiele bardziej zaskakująca, niż mogli przypuszczać.

Film zrealizowany w sposób paradokumentalny. Opowiada nam się pewne wydarzenie załogi, która poleciała w kosmos z ważną misją. Całą historię mamy przedstawioną dwutorowa, równolegle oglądamy to co się dzieje w statku oraz słuchamy spostrzeżeń kilku ludzi zaangażowanych w cały projekt. Tak naprawdę niczym mnie ten film nie zakręcił. Niby to SciFi, niby to thriller lub jeszcze coś innego. Miałem wrażenie, iż reżyser filmu Sebastián Cordero poszedł najprostszą drogą i zaserwował nam iście telewizyjną produkcję, która była już powielana na wiele możliwych sposobów. Załoga, która ginie. Ważne materiały do zebrania. Wielkie odkrycie ludzkości. Poznawanie nowej planety i poszukiwanie nowych form życia. No ileż można ? Akcji zbytnio w tytule nie uświadczymy. Wszystko idzie sobie monotonnie, czasem podkręcone jakimś zrywem, który i tak nie powoduje większego zainteresowania (przynajmniej tak było w moim przypadku).

Totalnie nic mnie nie zaskakiwało, wręcz potrafiłem przewidzieć każdą ze scen. Nie trzeba było być alfą i omegą, by się domyślać co zaraz nastąpi. Twórca nie stanął na wyżynach, by chociaż trochę zaskoczyć czymś widza – niestety. Dla mnie to była strata czasu i ogólnie mówiąc, pozycja jest kolejną papką wrzuconą do kotła nieudanych w tym gatunku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s