„RAZEM CZY OSOBNO” – „And So It Goes”

 

 

Razem czy

 

 

Po śmierci żony Oren Little staje się zgorzkniałym, zamkniętym w sobie człowiekiem, stroniącym od kontaktów z innymi. Jednak pewnego dnia na prośbę syna zmuszony jest przyjąć pod swój dach 9-letnią wnuczkę. Rezolutna dziewczynka niespodziewanie wnosi w jego życie odrobinę radości. Dzięki niej Oren zaprzyjaźnia się z mieszkającą po sąsiedzku Leah, która także czuje się samotna po śmierci ukochanej osoby. Czy na emeryturze jest jeszcze miejsce na miłość?

Wiecie, kino dzieli się na wiele rodzajów … irytujące, wkurzające, śmieszne, zabawne, straszne … ten film zaliczam do sympatycznych i lubię od czasu do czasu takie zobaczyć. Ten tytuł jest przyjemny sam w sobie. Nie ma skomplikowanej fabuły, wszystko toczy się spokojnie, nic nie jest wymuszane na widzu. Aktorzy płyną swoim rytmem i wpasowują się w konwencje filmu. Można to odebrać jak opowieść z życia wziętą, gdyż przecież taka historia może spotkać nie jedną osobę. Reżyser filmu Rob Reiner nakręcił przyjemne, sympatyczne a przy tym zabawne kino, które pozwala nam się zrelaksować. Wspomagają go w tym  Michael Douglas oraz Diane Keaton , którzy tworzą w filmie bardzo ciekawą i trochę skomplikowaną parę 🙂 Tak jak brzmi znane powiedzenie – „Kto się lubi, ten się czubi” – ewidentnie pasuje do tej pary. Dzięki temu duetowi, z resztą bardzo doświadczonych aktorów, postaci są prawdziwe i pochłaniają nas w całości. Oprócz tego spoiwem tej dwójki jest niespodziewanie mała dziewczynka, która roznieca niewinność i miłość. Taki mały dodatek, który zmienia wiele.

Nie jest to jakieś górnolotne kino. Nie jest to jakiś tam znowu hit. To film spokojny i przyjemny dla przyjemnego spędzenia czasu. Po prostu. Dla mnie było przyjemnością oglądanie tej pary aktorów na ekranie i obserwowanie wszystkich zmian, jakie zachodzą w tym z początku zgorzkniałym starszym agencie nieruchomości oraz kobiecie, która stara się zrobić jeszcze karierę piosenkarki klubowej.

Ocenicie sami jak obejrzycie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s