„BLACK SEA”

 

 

Black

 

 

Film opowiada o kapitanie podwodnego okrętu, który przekonany zostaje do wyruszenia na wyprawę w poszukiwaniu zatopionego na Morzu Czarnym statku wypełnionym cennymi towarami. Kompletuje on załogę złożoną z amerykańskich i rosyjskich marynarzy. Im bliżej są skarbu, tym bardziej bohater zdaje sobie sprawę, że nie może nikomu ufać.

To był bardzo dobry film na zakończenie dnia. Tym razem udało mi się trafić na film o tematyce głębokiego zanurzenia 🙂 . Już dawno nie widziałem filmu, gdzie akcja toczyła by się na pokładzie łodzi podwodnej. 5 grudnia 2014 roku na świecie miał swoja premierę film „Black Sea”. Czy w Polskich kinach ten tytuł zagości? tego nie wiadomo. Produkcja Rosyjsko-Brytyjsko-Amerykańska w reżyserii Kevina Macdonald‚a, to dobre kino trzymające w napięciu. Wszystko rozgrywa się stopniowo, emocje podnoszą się z każdą minutą tej historii. Twórcy zmieszali ze sobą przygodę oraz thriller, przez co film ma swoje tempo, które nie pozwala nam odwrócić od siebie wzroku. Grupa ludzi wyrusza po zatopione niemieckie złoto. Przed napaścią Niemiec na Rosję, Hitler prosi o pożyczkę Stalina, ten ją udziela i wysyła złoto łodzią, która zapomniana ląduje na dnie morza czarnego. Teraz po latach grupa mężczyzn na pewne zlecenie płynie to złoto wydobyć z głębin. Rozpoczyna się podróż, która może zakończyć się śmiercią.

Czy warto tak bardzo ryzykować swoje życie?

Jak może się zachować człowiek w obliczu rożnych konfliktów na małej przestrzeni?

Do czego można być zdolnym by osiągnąć cel?

Na tej rosyjskiej łodzi dzieje się naprawdę wiele. Załoga mieszana brytyjsko/rosyjska to istna bomba z opóźnionym zapłonem. Relacje między ludzkie zaczynają iskrzyć. Między tym wszystkim jest złoto, które potrafi prowadzić do szaleństwa. Nie będę się rozpisywał nad tym filmem zbytnio by nie zdradzać akcji filmu. „Black Sea” to przygoda na którą sami zapewne byście się nie wybrali. Film ma w sobie dobrą dawkę emocji, przygody, napięcia. Dajcie się porwać i pozwólcie zamknąć w tej łodzi podwodnej na prawie 2 godziny. Udanej podróży w głębiny morza czarnego 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s