„SCENARIUSZ NA MIŁOŚĆ” – „The Rewrite”

 

 

Scenariusz

 

 

15 lat temu scenarzysta Ray Michaels miał świat u swych stóp. Dowcipny, seksowny i rozchwytywany laureat najbardziej pożądanej filmowej nagrody świata – Oscara. Teraz jest spłukany, rozwiedziony i cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Jedyne, co mu zostało, to  zawyżone poczucie własnej wartości – Ray mimo upływu lat i serii niepowodzeń, pozostał nadętym i pewnym siebie bufonem. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy przyjmuje ofertę wykładów na niewielkiej uczelni. Tam, za sprawą ponętnej samotnej matki, sam dostanie twardą lekcję życia.

„Scenariusz na miłość”  to film dla każdego, nie ważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Ta komedia romantyczna jest po prostu zrobiona w starym dobrym klimacie, gdy Hugh Grant zaczynał swoją karierę. Reżyser oraz scenarzysta Marc Lawrence, po prostu umila nam czas przez tą 1 godzinę 46 minut. Nie jest to czas stracony, jest to czas w którym możemy się fajnie rozluźnić i obejrzeć lekką przyjemną historię. Nic nie jest zrobione siłowo i przez to wszystko wychodzi bardzo naturalnie, tak, jak by to było życie – działo się tu i teraz. Sama rola Granta jest niezmiernie sympatyczna, już nie pamiętam kiedy ten aktor zrobił na mnie takie wrażenie. Idealnie jest stworzony dla tej postaci. Sympatia bije od niego z ekranu z wielką siłą, która powoduje, że się uśmiechamy. Kibicujemy mu w jego porażkach i trzymamy kciuki za sukces (o ile nadejdzie).

Historia w tym filmie nie jest w żadnym stopniu skomplikowana, wręcz można powiedzieć, iż takie sytuacje pisze samo życie. Twórca wykorzystuje to i podaje nam na tacy dobrze zrealizowany film, który po prostu cieszy widza. Ktoś może powiedzieć, iż ten duet Grant&Lawrence się wypalił i nic nowego nie wnosi w świat filmu, czy też w świat komedii romantycznych. Pytam – a po co ma coś nowego wnosić?  Panowie dobrze się (jak widać) rozumieją i z tego wychodzi dobre, sympatyczne kino na miarę produkcji romantycznej. Takie filmy również mają swoje miejsce i są potrzebne. W takim razie, jeżeli szukacie czegoś lekkiego, przyjemnego w odbiorze to polecam Wam „Scenariusz na miłość” , film który pozwoli się uśmiechnąć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s