„DRUGIE ŻYCIE RICHARDA KEMPA” – „L’autre vie de Richard Kemp”

 

 

Lautre

 

Inspektor Richard Kemp od dwudziestu lat próbuje bezskutecznie zatrzymać seryjnego mordercę. Pewnego dnia na komisariacie zjawia się Hélène, która była świadkiem jego ostatniego przestępstwa. Kobieta jest psychologiem i nie boi się zeznawać. Kemp niespodziewanie zakochuje się w niej. Na dodatek, za sprawą niewyjaśnionych zdarzeń, mężczyzna cofa się w czasie i tym samym dostaje drugą szansę złapania groźnego przestępcy.

Powiem Wam, iż trafiłem na ten tytuł czystym przypadkiem i coś kazało mi się nad nim zatrzymać. Ten reżyserski debiut, za którym stoi Germinal Alvarez ma w sobie coś świeżego i magnetycznego. Dość pomysłowo twórca splótł kryminalno – romantyczną intrygę, połączoną z podróżą w czasie. Jeżeli myślicie, iż jest to fantasy lub SF, to z góry mówię NIE. Uważam, że jest to po prostu dobry thriller z ciekawymi zwrotami akcji. Oprócz tego nie zabrakło w filmie lekkiego humoru, co dopina całość. Przypuszczam, iż nie jeden inspektor policji chciałby mieć taką szansę jaką dostał Richard Kemp. Mężczyzna ze strony zawodowej otrzymuje bonus-szansę powrotu i naprawienia czegoś, ale jest także strona prywatna, uczuciowa, która daje mu możliwość poznania kobiety tak naprawdę trzy razy z rzędu. Można się zakochać w swoim życiu trzy razy w jednej kobiecie jak w nieznajomej? W tym filmie można.

Sam film to także świetne dwie role aktorskie. Jean-Hugues Anglade w roli Inspektora Kempa oraz Mélanie Thierry jako Hélène Batistelli. Ich gra jest bardzo naturalna, co powoduje iż jesteśmy w stanie uwierzyć we wszystko. Niepewność, bezradność, zauroczenie, wiara …. Ci aktorzy wiedzą jak to wszystko oddać w swoich rolach, tworząc postaci z krwi i kości.  „Drugie życie Richarda Kempa” trwa 1 godzinę 40 minut, jednak ja ani na minutę się tym tytułem nie znudziłem. Sama forma mnie przyciągała i ciekawiła, co powodowało, iż chce poznać historię do końca. Równowaga jaką stworzył reżyser działa tylko na korzyść. W filmie nic nie wychodzi przed szereg, to zawsze jest tło czegoś i to mi się podobało.

Udana francuska produkcja z ciekawym pomysłem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s