„TRZY SERCA” – „3 coeurs”

 

 

3 serca strzalka niebieska góra strzalka niebieska góra

 

 

Benoît PoelvoordeCharlotte GainsbourgChiara MastroianniCatherine Deneuve to właśnie są trzy serca. Filarem tego filmu są Ci aktorzy, którzy tworzą w tym tytule mocne role powodujące, że targają nami emocje. Każda z osobna walczy o to, by żyć, by być tak, aby nie zerwać więzi. Jednak nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może zgotować nam los. Uczucia to cienka linia, a balansowanie na niej to jak stanie nad przepaścią. „3 Serca” to właśnie taka przepaść nad którą stoi kilka osób związanych ze sobą.

Pewnej nocy w małym francuskim miasteczku kobieta spotyka mężczyznę. Sylvie mieszka tu od lat, Marc spóźnił się na pociąg do Paryża. Spacer i rozmowy o życiu sprawiają, że w ciągu kilku godzin stają się sobie bardzo bliscy. Umawiają się na kolejne spotkanie w Paryżu. Pech sprawi, że nie Marc nie pojawi się. Niespełniona miłość będzie dręczyć Sylvie przez lata… Jej siostra Sophie prowadzi mały antykwariat. Kiedy sprzedaż podupada i pojawiają się problemy finansowe, kobieta przestaje radzić sobie z sytuacją. Urzędnik skarbowy, do którego trafia, pomaga jej uporządkować sprawy podatkowe. Pomiędzy Sophie i mężczyzną, który ją wspiera, rodzi się uczucie. Sophie i Sylvie wspierają się wzajemnie i wiedzą o sobie wszystko… oprócz tego, że zakochały się w tym samym mężczyźnie.

Reżyser oraz współscenarzysta Benoît Jacquot stworzył ciekawy obraz relacji międzyludzkich. Miłość od pierwszego wejrzenia, to coś co uderza znienacka. Wielu w to nie wierzy, jednak ja uważam, że coś takiego istnieje. Nagle poznajemy kogoś kto przyciąga jak magnez i chcemy być bardzo blisko. Jednak nigdy nie jest tak pięknie jak by się chciało. Gdzieś po drodze, los potrafi rzucić kłodę i rozerwać coś co dopiero tak naprawdę ma się zacząć. „3 Serca” to dramat, który uderza mocno w każdego człowieka. Osobiście nie chciałbym się znaleźć w takiej sytuacji. Postaci stworzone w tym filmie stają się więźniami własnego szczęścia oraz nieszczęścia. Tak naprawdę nie wiadomo jaką trzeba podjąć decyzję by nie zranić drugiej osoby. Kto jest ważniejszy w życiu – mężczyzna , kobieta , więzy rodzinne ? Pytanie trudne w momencie gdy zadaje się je w tej sytuacji jaką obserwujemy podczas oglądania tego filmu. Miłość staje się przekleństwem oraz klatką z której ciężko wyjść.

Ten tytuł jest kinem trudnym, wymagającym ale zatrzymującym. Ciężkość historii może przytłoczyć. Spokój i harmonia zamienia się w niepewność nicości. Przez tą 1 godzinę 45 minut grzęźniemy razem z postaciami na gruncie niestabilnym od emocji i czynów. Rozdarcie wewnętrzne powoduje, że nie wiemy za którą strona stanąć. Jeżeli chcecie poznać historię tych trzech serc, to obejrzyjcie ten film. Ja polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s