„HOUSE OF CARDS”

 

 

House

 

Zarys. To wszystko zaczyna się od pierwszej serii … Po zwycięskich dla swojej partii wyborach prezydenckich senator Francis Underwood zostaje pozbawiony obiecanego mu wcześniej stanowiska Sekretarza Stanu. Underwood, wykorzystując manipulacje oraz intrygi, zamierza zemścić się na prezydencie i odebrać mu urząd. Postanawia posłużyć się również dziennikarką Zoe Barnes.

Zaczęło się w 2013 roku, następnie 2014 rok, aż do 2015 roku. Teraz oczekuję roku 2016, gdzie ruszy czwarta seria tego serialu. Rzadko oglądam seriale. Serial musi mnie zainteresować. Musi mieć w sobie coś, co mnie przyciągnie, zaciekawi, zassie! Zazwyczaj skłaniam się ku serialom lub nawet bardziej miniserialom BBC lub skandynawskim. Tam jest klimat jakiego szukam. Jednak tym razem skusiłem się na produkcję amerykańską, co prawda opartą na pierwowzorze brytyjskim :). „House Of Cards”  , to serial który przykuł mnie na trzy sezony w jednym ciągu! Przypuszczam, iż zaważyła na tym sama tematyka serii, a mianowicie POLITYKA. Zawsze byłem fanem filmów o takim podtekście. Jak się zaczęło, tak nie mogłem skończyć. Odcinek się kończył, a ja nie miałem dosyć. Chciałem więcej i więcej, mimo że czasem już trzeba było iść spać 🙂

Filarem tego serialu są dwie rewelacyjnie zagrane postaci – Francis Underwood, w którego wciela się fenomenalny Kevin Spacey oraz jego żona Claire Underwood grana przez Robin Wright. Już dawno w świecie filmowym nie widziałem tak wyrachowanej, bezwzględnej, dążącej do celu pary. Mistrzostwo gry. Ich po prostu się nienawidzi, a z drugiej strony podziwia za to, w jaki sposób dążą do zamierzonego celu. Zemsta potrafi być naprawdę słodka. Jednak Frank nie zrobi tego w sposób bezpośredni, On pociąga za sznurki, On prowadzi intrygi. Inteligentnie przeprowadzone akcje przez kongresmena wręcz budzą w nas krew. Walka polityczna trwa w najlepsze i nigdy nie można dopuścić do tego, by ktoś był na górze. Tego kogoś trzeba po prostu zepchnąć. Dewiza jest jedna – to musi przeciwnika zaboleć. Frank to strach i nie chciałbyś Go mieć przeciwko sobie. Podpadniesz raz, a tak naprawdę już Ciebie nie ma w tym świecie.

I oraz II seria to naprawdę wielkie emocje, które wzrastają z kolejnym odcinkiem. III seria w pierwszej połowie trochę jednak oklapła, co mnie zmartwiło. Na szczęście ktoś się obudził i od połowy do końca rozkręca się tak, jak przystało Frankowi – ogień rozpalił się na nowo! Nie muszę pisać, iż kończy się w sposób taki, który spowodował, iż „wbiłem” zęby w blat stołu. Muszę czekać na sezon IV , by dalej śledzić losy bohaterów.

Z ciekawości po zakończeniu III serii USA, zabrałem się dla porównania za pierwowzór. Niestety, tym razem nie dałem rady. Doszedłem do trzeciego odcinka i dałem sobie spokój. Rola jaką wykreował Kevin Spacey jest nie do podrobienia. Stworzył postać tak przesiąknięta chęcią władzy, że nikt go nie przebija. Przy tym robi to wszystko w nieprawdopodobnie inteligentny sposób. Pieniądze, to tylko pieniądze, za to władza, to jest to czego oczekuje Frank oraz Claire.

Jeżeli jesteś fanem akcji osadzonej w kręgach politycznych na wysokich szczeblach, to ten serial jest dla Ciebie. Tutaj jest wszystko, co się z tym wiąże. POLECAM bez dwóch zdań! Daj się wciągnąć w tą grę i poczuj siłę Underwood’a.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s