MARIA MAGDALENA – „ALL IS ONE” – PILGRIMAGE OF THE SOUL

 

 

frame-007683 frame-018730

frame-020534 frame-006515

frame-055731 frame-035014

 

 

Justyna Steczkowska, to artystka która lubi zaskakiwać. Po wielu latach „bycia” w przestrzeni muzycznej nadal ma w sobie pierwiastek poszukiwań. To oczywiście owocuje różnymi perełkami w postaci kolejnych muzycznych odsłon. Nie każdego w owych czasach można nazwać artystą. Większość „gwiazd” jest tylko celebrytami, którzy bazują na skandalach itp. Natomiast Pani Steczkowska jest osobą, która ma za sobą doświadczenie, ma talent, ma głos. Przy Niej wszystko jest magią. W zeszłym roku miałem przyjemność być na koncercie „Magia trwa” we Wrocławskim Imparcie. To było niezapomniane przeżycie. Wykonania utworów były w prost niebiańskie, tak niebiańskie. Uważam, iż nie każdy może się pochwalić takim głosem jak Justyna Steczkowska. „Anima” to ostatnia płyta na którą wszyscy fani czekali z niecierpliwością i jak zawsze się nie zawiedli. Połączenie brzmień na płycie jest fantastyczne. Sam oczywiście do własnej kolekcji musiałem nabyć 🙂 na żywo utwory z płyty nabierały jeszcze innego wymiaru. Ukazywały swoją drugą piękniejsza stronę. Trochę czasu minęło, jednak nie za wiele, a tu otrzymujemy niespodziewanie fantastyczny projekt od artystki. MARIA MAGDALENA i Jej „All Is One”. Co więcej, projekt w postaci płyty jest do pobrania ze strony internetowej całkowicie za darmo – http://www.mm-allisone.com/. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników tej artystki. W krótkim czasie po wydaniu Animy otrzymujemy ponownie inną twarz i inne brzmienia.

„All Is One”  to kompozycja 12 utworów zlepionych w całość. Wręcz kosmiczne połączenie muzyki klubowej i orkiestry symfonicznej z przestrzennym wokalem Marii Magdaleny, daje nam piorunujące odczucia. Jak pisze artystka … – „Jest to muzyka naszych czasów, skierowana do osób wrażliwych, jak również tych, którzy lubią intensywne klubowe rytmy” – słuchając tego materiału zostajemy zamknięci w pewnej przestrzeni kosmicznej i delektujemy się dźwiękami oraz głosem. Z drugiej natomiast strony rytmy klubowe potrafią wprowadzić nas w trans zabawy, luzu, zatopienia się w muzycznej kosmicznej zupie. Takiej odsłony Justyny Steczkowskiej jeszcze nie mieliśmy, ale wszystko zawsze jest do czasu, który właśnie nadszedł.

Cały projekt jak zaznaczają twórcy narodził się z czystej miłości do sztuki i stąd też jest on udostępniony za darmo na stronie, by każdy mógł się nim podzielić. Oprócz albumu został także stworzony 50 minutowy film, który jest obrazem dla tej muzyki. TO nie jest teledysk, to jest obraz duszy, pielgrzymka duszy, która ma nas wciągnąć i ukazać pewną historię. Pewne przedstawienie teatralne zamknięte we współczesnej formie przedstawionej przez reżysera znanego jako Meth. Obraz tworzy ponad 40 młodych osób, którzy są artystami współczesnych form teatralnych. Oniryczna wizja, pozwala na rysowanie świadomości widza oraz słuchacza. To jak by sen ubrany w kolory , symbole oraz emocje zamknięte w obrazach. Całość wymaga zaangażowania od widza, by starał się zrozumieć to co widzi, by mógł popłynąć z prądem przedstawionym w obrazach i wyciągnąć prawdę z tej sennej interpretacji.

Ten projekt to pewien dar dla ludzi, który ma być przekazywany dalej. Niech każdy na świecie usłyszy oraz zobaczy to co zostało stworzone. Któryś raz z kolei słucham tej muzyki i nie mogę się jej nasłuchać. Już tylko mogę sobie wyobrażać, jak to wszystko może brzmieć na żywo. Rozpoczął się kolejny etap, kolejne doznania muzyczne. Delektujmy się tym stanem i chłońmy przyjemność z tego co zostało stworzone.

MARIA MAGDALENA – ALL IS ONE
TRACKLIST:
01. Universe
02. All Is…
03. Trust
04. Pantheon
05. Where Are You, Sophie?
06. Ave (No Control)
07. Female
08. Pilgrimage
09. Coming Back
11. Asking Me, Asking You
12. Zen

3 myśli na temat “MARIA MAGDALENA – „ALL IS ONE” – PILGRIMAGE OF THE SOUL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s