„LAST KNIGHTS”

 

 

Last

 

„Last Knights” to film o rycerzach, dla których honor nadal jest ceniony po nad życie. Produkcja USA – Korea Południowa, to trochę taki japoński poemat o 47 roninach. Cała historia została ubrana w klimaty europejskiego rycerstwa, w której opowiedziano historię o wartościach ważniejszych niż życie. Opowieść przedstawiona przez Kazuaki Kiriya jest całkowitą fikcją i nie ma odniesienia w historii. Tak więc nie doszukujmy się czegoś, czego nie ma. Ta wizja przedstawiona przez twórców, jest po prostu opowieścią o honorze, a to wszystko zostało umiejscowione w nieistniejącym średniowiecznym świecie. Osobiście w żadnym stopniu mi to nie przeszkadzało. Nie szukałem odniesień prawdy w tym obrazie. Ukazany świat w którym żyją wszyscy razem bez względu na kolor skóry, może zastanawiać i jak czytałem, to fakt, wielu zwraca na to uwagę. Jednak pytam – czemu? Film, to zazwyczaj wymyślona historia, więc i tym razem podchodzimy do tego w ten sam sposób.

„Last Knights”  z pewnością nie nudzi i potrafi dać odpowiednie emocje. Dawno nie miałem przyjemności oglądać filmu o rycerskich czasach, więc tytuł dla mnie był bardzo trafiony. Opowieść jest skonstruowana w taki sposób by widz został zaskoczony i to się udaje moim zdaniem. W produkcji zagrał Morgan Freeman w roli Bartoka oraz Clive Owen jego generała. Rola Freeman’a mimo, że krótka to bardzo mi się podobała. z resztą ten aktor potrafi wokół się zbudować pewną aurę dostojności. Scena przez Cesarzem, jest świetna. Clive Owen jest czołowa postacią w tym filmie i to na nim opiera się ten film. Jego bohater to przekrój człowieka, który musi sobie poradzić ze swoimi słabościami i zostawić je za sobą, by móc odzyskać honor.

Nie jest to jakaś mega wielka produkcja, fajerwerków i wspaniałych bitew także tutaj nie zobaczycie. Jednak mimo tego, że wszystko jest fikcją, to czas nie uważam za stracony. Ja film Wam polecam, gdyż jest to dobra rozrywka w klimacie rycerskim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s