„KINGSMAN: TAJNE SŁUŻBY” – „The Secret Service”

 

 

Tajne służby

 

 

„Kingsman” to ekranizacja kultowej serii opowieści rysunkowych Marka Millara, za  którą zabrał się Matthew Vaughn . Film opowiada o specjalnej tajnej agencji wywiadowczej, która chroni porządku na świecie. Jest ona tak tajna, iż mało kto wie o jej istnieniu. Jeden z doświadczonych agentów służb specjalnych, bierze pod swoje skrzydła ambitnego żółtodzioba, który ma stać się w przyszłości takim współczesnym „rycerzem”. Do samego filmu podszedłem totalnie na luzie, a to dlatego, iż jak wspomniałem wyżej, jest to wszystko oparte na podstawie opowieści rysunkowych. Ważne jest również to, że sam twórca filmu obrał podobny kierunek, przez co stworzono coś, przy czym można dobrze się bawić. Uważam osobiście, iż jest to tytuł bardzo dobry w swojej klasie. Spokojnie znajdujemy w nim potrójny dystans reżysera do siebie, do kina oraz widzów 🙂 Pastisz w wysokiej klasie autoironii. Nie doszukujmy się w całości czegoś poważnego, tak jak np w serii 007. Ta brytyjska produkcja, to po prostu dobra zabawa na wysokie C.

Znajdujemy we wszystkim równowagę, co również jest bardzo ważne. Humor, akcja, dramat idealnie jest połączone co powodowało, że siedziałem przez  te 2 godziny 10 minut i oglądałem  z przyjemnością tą opowieść.  Nie zwróciłem nawet uwagi na to, kiedy czas mi przeleciał. W rolach głównych nie byle kto … Colin Firth wcielający się w postać agenta Harry Harta. Naprawdę świetnie oddał tą rolę. Elegancji gentleman z pazurem. Nawet podczas walki wszystko było nienaganne. Towarzyszy mu aktor młodego pokolenia Taron Egerton uzupełniający świat doświadczonego agenta. Świeży powiew młodości w mury i świat agencji wywiadowczej. W pozostałych rolach, równie ważnych mamy przyjemność zobaczyć Michaela Caine‚a w roli Arthura. Powiedzmy taki odpowiedni M, jak w serii 007. Na sam koniec pozostaje nam rola czarnego charakteru, który chce zawładnąć światem. Postać tą odgrywa świetny Samuel L. Jackson. Luz, bajera, sława, pieniądze, władza …. tym własnie jest Valentine. Udało się stworzyć naprawdę fantastyczną rolę Jacksonowi. Idealny wybór.

Jestem wręcz przekonany, iż gdyby za ten temat zabraliby się amerykanie, to efekt końcowy był by całkowicie inny. Dobrze się stało, że Brytyjczycy zrobili to na swój niepowtarzalny sposób. Jestem zadowolony z tego czasu jaki spędziłem na obejrzeniu tego tytułu i po prostu Wam go polecam. Oczywiście jak tylko macie inne zdanie, to piszcie w wiadomościach 🙂 Ten film, to po prostu rozrywka, która bierzemy w przymrużeniem oka 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s