„PAN HOPPY I ŻÓŁWIE” – „Roald Dahl’s Esio Trot”

 

 

Hopy

 

 

 

Czasem trzeba, wręcz należy wspominać o filmach, które praktycznie omijają nasze kina. Ten tytuł jest właśnie takim filmem. Jakiś czas temu miałem przyjemność zobaczyć bardzo sympatyczny film obyczajowy o życiu. Jest opowieść o Panu Hopy, starzejącym się i do tego bardzo nieśmiałym kawalerze, któremu doskwiera samotność. Całą swoja miłość przelewa na kwiaty, które to hoduje na własnym balkonie. To miejsce wręcz przyciąga kolorami oraz zapachami. Pan Hopy jednak skrywa pewną tajemnicę, mianowicie od pięciu lat podkochuje się w pewnej wdowie, która przeprowadziła się do tego samego budynku piętro niżej. Mimo częstych rozmów prowadzonych na balkonie, nigdy nie odważył się zaprosić nawet na kolację Panią Silver. Wszystko nagle się zmienia, gdy kobieta otrzymuje żółwia, a jej wielkim problemem staje się fakt, iż żółw nie chce rosnąc. Od tego momentu Pan Hopy ma pewien plan. Tego Wam już nie napiszę, co wymyślił ten mężczyzna. Historia ta jest nakręcona w formie opowieści pewnego sąsiada, który o wszystkim usłyszał od samego Pana Hopy.

W rolach głównych zobaczymy dość rzadko już występującego na dużym ekranie Dustina Hoffmana, a jego towarzyszką jest Judi Dench. Naprawdę stworzyli niesamowicie przyjemny duet. Gra spokojna, ale z emocjami. Niby nic tak naprawdę się nie dzieje, ale z drugiej strony dzieje się aż nadto dla tych dwóch starszych ludzi. Dwa światy na dwóch pietrach jednego bloku – Ona przebojowa, z werwą, energiczna kobieta, która łapie życie za nogi, a kiedy trzeba bardzo elegancka i dostojna. On natomiast, spokojny, stonowany mężczyzna, który ukrywa się przed całym światem w swoich roślinach. Jedno małe czworonożne stworzonko w skorupie będzie potrafiło przewrócić życie Pana Hopy do góry nogami.

Czas na miłość jest zawsze, nie ważne w jakim momencie życia się znajdujemy. Jeżeli tylko czujemy, że jest ktoś o kogo warto walczyć – to walczmy. Ten film jest o nadziei , o szczęściu, o miłości. Takie oderwanie od kina wybuchowego, energicznego itp. Polecam.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s