„ZIARNO PRAWDY”

 

 

7692569.3 strzalka niebieska góra strzalka niebieska góra

 

 

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

Jestem po seansie filmu „Ziarno Prawdy” i dlatego daję, aż dwie strzałki na moim blogu. Polska produkcja, która jest po prostu ciekawa, wciągająca, trzymające dobre tempo i potrafi wyprowadzić widza w pole. Stopniowo z Panem prokuratorem idziemy do przodu, zastanawiając się gdzie leży przysłowiowy pies pogrzebany. Film w reżyserii Borysa Lankosza to naprawdę dobry kryminał nakręcony w odpowiednim klimacie. Widać , że reżyser czuje ten gatunek i potrafi oddać odpowiednią atmosferę widzowi. Film trwa prawie 2 godziny, ale jak na polską produkcję to tego nie poczułem. Oglądało mi się ten obraz naprawdę dobrze i nawet w głowie nie miałem ochoty liczyć tego czasu. Z każdą minuta nabierałem nowego smaku na poznanie zakończenia tej historii, która gdzieś w trakcie zaczęła się gmatwać.

Wielkim plusem tego filmu jest obsada i to w każdym wydaniu, bez dwóch zdań. Jak zawsze rewelacyjny Robert Więckiewicz  w roli prokuratora Teodora Szackiego. Postać z krwi i kości. Nie przerysowana, natomiast konkretna i prawdziwa. Przywódca, który ma swój cel i za wszelką cenę do niego dąży. Towarzyszy mu Jerzy Trela w roli Leona Wilczura. Już dawno nie widziałem tego aktora w roli, która jest ciekawa. Trela stworzył dość ciekawy pomost w całej historii. Wypełnia przestrzeń między Panem Prokuratorem a Panią Prokurator Barbarą Sobieraj, którą gra Magdalena Walach. Aktorka, również jak cała reszta tworzy postać, jaką zapamiętujemy. Tutaj wszystko w tym filmie obraca się w okół tej trójki. Oni natomiast dalej pociągają historię za sobą. Oprócz nich w filmie zobaczymy jeszcze takie nazwiska jak Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński.

Każda z tych postaci wiele daje w tym filmie. Aktorzy wyczuli scenariusz, wyczuli reżysera, wyczuli historię. Dlatego „Ziarno Prawdy” jest moim zdaniem filmem bardzo udanym. Co jakiś czas na szczęście mamy możliwość zobaczenia coś w polskim kinie wartego uwagi i takim tytułem jest ta historia. Mogę tylko polecić Wam ten film, gdyż czasu na nim nie stracicie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s