„ANGLIK, KTÓRY MNIE KOCHAŁ” – „How to Make Love Like an Englishman”

 

 

7702653.3

 

 

Amerykańska komedia romantyczna, na której się po prostu zrelaksowałem. Myślę, że to zasługa prostej, przyjemnej z odrobiną pieprzu historii. On przystojny profesor, Ona młoda studentka, razem w Londynie już przez 6 miesięcy. Związek się rozwija, chyba w dobrym kierunku, więc trzeba podjąć ważne decyzje. Taka też nastaje … wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie Ona dostaje posadę. Wtedy się wszystko zaczyna komplikować. Nie będę nic zdradzał, gdyż przy tego typu fabułach łatwo wszystko zdradzić, a co po 🙂  „Anglik, który mnie kochał”  to film, myślę dla każdego na dobre rozluźnienie. Jest przyjemnie, jest zabawnie, a wszystko to dzięki fajnym postacią oraz aktorom którzy grają w tej produkcji. W rolę profesora wciela się Pierce Brosnan, towarzyszy mu Jessica Alba jako  jego młoda towarzyszka życia. Z czasem pojawia się elektryzująca postać emanująca erotyzmem, a to już za sprawą siostry dziewczyny, którą gra rewelacyjna Salma Hayek. Dopiero co widziałem tą aktorkę w filmie dość mrocznym o tytule „Pentameron” ,a tu mam taki przeskok. Na uwagę zasługuje jeszcze rola ojca Pana profesora, gra go Malcolm McDowell, którego już dawno nie miałem przyjemności oglądać na ekranie. Naprawdę „staruszek” potrafi dać czadu 😉 mimo, iz stosunkowo go widujemy.

Nie ma co ukrywać, tacy aktorzy potrafią stworzyć fajną aurę romantyzmy, a zestawienie Brosnan – Hayek to już mega wulkan. Jedna z pierwszych scen, gdy się spotykają w barze hotelowym już jest sama w sobie wulkanem erotycznego flirtu ubranego w grzeczną postać. Czujemy to przyciąganie niewinnego flirtu. Moim zdaniem reżyser obrazu Tom Vaughan stworzył fajne warunki na to, by aktorzy się swobodnie czuli, przez to otrzymujemy film, który ma bawić.

Jak najbardziej nie jest to nic odkrywczego, jednak w kinie jest miejsce i na takie filmy, których czasem potrzebujemy. Ja się nie zawiodłem, a oprócz tego jestem fanem gry Brosnana w każdej postaci. Ten irlandzki aktor potrafi się znależć w każdym gatunku, co już nie raz udowodnił. Co mogę Wam więcej napisać? Po prostu zobaczcie i się dobrze bawcie … Myśmy się bawili bardzo dobrze 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s