CHRIS BOTTI – Wrocław 2015

 

 

56308cce277ad_o,size,933x0,q,70,h,930581

 

 

Myślę, że warto napisać kilka słów o tym wydarzeniu jakie miało miejsce 27 października 2015 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Tak się przypadkiem stało, iż otrzymałem bilety na koncert Chrisa Bottiego. Prawdę mówiąc nie znam twórczości tego artysty i tak naprawdę nie są to moje klimaty muzyczne. Sam Chris Botti jest bardzo uznanym muzykiem / trębaczem smooth jazzowym na świecie. Sprzedaje płyty w wielomilionowych nakładach, a te stają się z czasem złote, platynowe oraz diamentowe.  Współpracował w swoim życiu z wieloma muzykami, jak choćby Sting, Bob Dylan, Barbra Streisand, Aretha Franklin , Andrea Bocelii … i mógłbym tak jeszcze wymieniać. Jednak sam w sobie nurt muzyczny mnie nie pociąga. Stało się jak się stało i znalazłem się na koncercie. Powiem szczerze, iż byłem niezwykle zaskoczony i poruszony tym co usłyszałem. Nieprawdopodobne dźwięki, jakie wydobywała trąbka Chrisa powodowała nie raz, iż przechodziły mnie dreszcze. Koncert rozpoczął się punktualnie o godzinie 19:00 i trwał do 21:00. Przez te dwie godziny zostałem zabrany w krainę wspaniałych dźwięków dotąd mi nie znanych. Na scenie towarzyszył mu fenomenalny zespół złożony z profesjonalistów. Grali na swoich instrumentach tak, jak by to był ich ostatni koncert na ziemi. Widać było, że muzyka to ich życie. Kontrabas, fortepian, gitary basowe, akustyczne, skrzypce, keyboard, to wszystko razem dawało niezwykłą mieszankę wybuchową emocji. Pierwsze skrzypce oczywiście grała trąbką, która była fenomenalna. Pierwszy raz na żywo słyszałem coś takiego. Nie sądziłem, że koncert tego pokroju może w człowieku budzić tak wielkie emocje, przy czym uruchamiał wielkie pokłady wspaniałej zabawy.

Kolejnym wspaniałym uzupełnieniem tej instrumentalnej uczty były wykony dwóch wokalistów. Tenora, który wprowadzał nas w włoski świat Bottiego oraz afroamerykańską wokalistkę, która wręcz kipiała energią ze sceny. Ta kobieta porwała cała halę ludową. Jej fenomenalnie mocny głos w połączeniu z trąbką dawały piorunujące efekty. Nieprawdopodobne połączenie dźwięków wciągało nas i pochłaniało w całości. To już dzień po koncercie, a ja nadal czuje wielkie emocje związane z tym wydarzeniem. Pierwszy raz widziałem zespół, który potrafił oddać z siebie piękno muzyki. Smooth Jazz zmieszany z innymi gatunkami to istny wulkan. Całość była jedną wielką podróżą poprzez Amerykańskie klimaty klubów jazzowych, po włoskie piękne utwory skończywszy na energetycznym afroamerykańskim brzmieniu. Ze sceny przez te dwie godziny płynęła w stronę widowni tylko dobra energia. Oprócz tego wszyscy byli niezwykle sympatyczni, a sam Botti nie raz zachował się luźno i wesoło 🙂 W trakcie jeden z utworów zagrał wśród samej widowni, ludzie robili zdjęcia wspólnie z nim bez problemu 🙂

Warto wspomnieć także o gościu Bottiego, skrzypaczce Lucii Micarelli. Kobieta nieprawdopodobnie pięknie grała na swoich skrzypcach. Gdy trzeba było był i pazur. Dawała „czadu” aż w uszach dudniło. U góry filmik utworu który również zabrzmiał na koncercie we Wrocławiu. To cover zespołu Led Zepplein, w tym wykonaniu wymiata. Ten koncert otworzył mnie na nowy gatunek muzyki w który na pewno się zagłębię. Nie sądziłem, że koncert instrumentalny w takim wydaniu może być tak niezwykle emocjonalny i poruszający. Teraz pozostaje mi tylko zaopatrzyć się w albumy Chrisa Bottiego i poznać to co stworzył przez te lata.  Poniżej kilka zdjęć z koncertu wrocławskiego jaki ukazały się na stronie nasze miasto.

56308cca33c58_o,size,933x0,q,70,h,209369 56308cd3d1243_o,size,933x0,q,70,h,72c4c7

56308cdaea0e2_o,size,933x0,q,70,h,c7a2c2 56308cdcc3e9c_o,size,933x0,q,70,h,ae9dd6

56308ce5e8cd8_o,size,933x0,q,70,h,daaf63 56308ced8764d_o,size,933x0,q,70,h,9607fd

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s