„PAKT Z DIABŁEM” – „Black Mass”

 

 

7708424.3 strzalka niebieska górastrzalka niebieska góra

 

 

John Connolly i James „Whitey” Bulger jako chłopcy dorastali razem na ulicach południowego Bostonu. Teraz jako dorośli mężczyźni spotkają się ponownie. Connolly pracuje w bostońskim biurze FBI, a Whitey został ojcem chrzestnym irlandzkiej organizacji mafijnej. Mężczyźni rozpoczynają współpracę w celu zdemaskowania i zniszczenia włoskiej mafii, co ma zapewnić ochronę Whitey’owi. Wkrótce układ wymyka się bohaterom spod kontroli.

„Pakt z diabłem”  jest filmem, który z pewnością można polecić każdemu koneserowi. Kino utrzymane w stylizacji lat siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych, to posunięcie w dziesiątkę, ta atmosfera tylko wciąga nas głębiej w historię. Reżyser Scott Cooper nakręcił tak tą historię, by przedstawiany gangster nie został podniesiony na wyżyny ponadprzeciętności. Brutalna przestępczość, bezwzględność pokazana na surowo, bez niepotrzebnego ubarwiania. Klimat obrazu jest bostońsko chłodny, co czasem może przyprawiać o dreszcze. Cała historia wydarzyła się na prawdę, a to pobudza tylko naszą wyobraźnie i chęć poznania ją do samego końca. W trakcie zadajemy sobie wiele pytań, włącznie z jednym najważniejszym – jak to było możliwe, że taka osoba wykorzystała FBI, za 100 % zgodą agencji, przy tym śmiejąc się wszystkim w twarz.

„Black Mass”  to nie tylko świetna reżyseria, zdjęcia, muzyka, to także świetna gra aktorska. Ten film, może stać się pewnym przełomem w karierze aktora, którego znamy z wielu ról, ale jednak są one tak do siebie podobne, że nie wybijają się szczególnie.  Johnny Depp , bo o nim mowa. Aktor stworzył rewelacyjną postać człowieka, który przeraża swoją osobą do szpiku kości. Ta postać jest filarem tej historii. Charakteryzacja Deppa, była tak posunięta, że praktycznie nie poznajemy tego aktora podczas oglądania, natomiast to co pokazał na ekranie jest wielkie. Gra ciała, twarzy, spojrzenie. Nieprawdopodobne jak aktor wszedł w swoją rolę, co sprawiło że ma się wrażenie oglądanie prawdziwego Jamesa Bulgera. Naprawdę warto zobaczyć sam film oraz rolę Deppa, która jest „nareszcie” inna, od tych które znamy.  W filmie towarzyszą mu jeszcze inne znane nazwiska, które uzupełniają układankę życia tego gangstera. Joel Edgerton w roli agenta FBI, który zapala zielone światło pozwalając przy tym na rozwinięcie skrzydeł w Bostonie oraz Benedict Cumberbatch jako Senator oraz brat Jamesa. Polityka, władza, układy. Wszystko znajdziemy w tym obrazie.  Oglądając tą historię, czasem aż nie chce nam się wierzyć, że cos takiego mogło się stać pod okiem władzy. Historie potrafią być naprawdę różne, tym razem mamy możliwość poznania kolejnej tej mrocznej.

Osobiście polecam Wam ten tytuł, gdyż jest to soczysty kryminał dramatyczny nakręcony i zagrany w dobrym klimacie.

 

Jedna myśl na temat “„PAKT Z DIABŁEM” – „Black Mass”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s