„PRAKTYKANT” – „The Intern”

 

 

Praktykant strzalka niebieska góra strzalka niebieska góra

 

 

Poprzedni rok udało mi się pod względem filmowym zakończyć bardzo dobrze. Trzy ostatnie filmy, różniące się od siebie gatunkowo, były naprawdę świetne – „Marsjanin” , „Zjawa” oraz „Nienawistna ósemka”. Te tytuły naprawdę warto zobaczyć, wiec jeżeli nie widzieliście ich w 2015 roku, to zacznijcie ten Nowy 2016 Rok właśnie od nich.  Zaczyna się kolejny rok , a co za tym idzie kolejna odsłona filmów jakie nas będą czekały. Ja postanowiłem rozpocząć ten nowy rok filmowy od czegoś lekkiego i powiem szczerze, był to udany start 🙂 Nawet nie przypuszczałem, iż ten tytuł mnie tak pozytywnie zaskoczy.

Mowa o „Praktykancie” ze świetną rolą Roberta De Niro. Fabuła nie jest skomplikowana, jest prosta, jednak to w jaki sposób zostało wszystko zagrane robi z tego filmu niezwykle sympatyczną opowieść. Postać przewodnia – Ben Whittaker, 70-letni wdowiec, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin. Reżyserka, a zarazem scenarzystka obrazu Nancy Meyers, w lekki sposób pokazuje relacje pomiędzy pokoleniami. Wszystko umiejscowione jest we współczesnym świecie sprzedaży internetowych. Młodość kontra jesień życia, nauka kontra doświadczenie. Wszystko oparte jest w tym filmie na relacjach między ludźmi, to jak siebie postrzegają, to jak do siebie się odnoszą, to jak się tolerują i potrafią współżyć w tym szalonym biznes świecie. Ta opowieść jest naturalnie emocjonalna w zależności od sytuacji. Momenty jakie doświadczają naszych bohaterów są jak z życia wzięte 🙂 stąd jest czas na śmiech, na uśmiech, na łzę. Wszystkiego po trochu. Wielkim plusem tego filmu w 100 % jest sam De Niro, który stworzył niezwykle sympatycznego emeryta, który musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Patrząc na ekran, wręcz widzimy, że sam dobrze się czuje w takiej roli i bawi się tą postacią, co powoduje że jest ona prawdziwa. Towarzyszy mu w tym Anne Hathaway, która gra jego szefową 🙂 i tym sposobem otrzymujemy mieszankę czasem dość wybuchową ale za to niezmiernie sympatyczną.

„Praktykant”  to film dla każdego. Te 2 godziny można naprawdę świetnie spędzić oglądając tą całą historię. Nic nie jest naciągnięte i zrobione na siłę, co świadczy o wyczuciu reżyserki. Dzięki temu otrzymujemy coś, co wprawia nas w bardzo dobry nastrój. Na ten początek Roku 2016 polecam Wam nową produkcję z Robertem De Niro 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s