„CREED. NARODZINY LEGENDY” – „Creed”

 

 

7718596.3 strzalka niebieska góra strzalka niebieska góra

 

 

We współczesnej odsłonie serii do Filadelfii przyjeżdża młody Adonis Creed. Jest synem Apolla, niegdyś zaciekłego rywala i jednocześnie wielkiego przyjaciela Rocky’ego. Młody mężczyzna nigdy nie poznał ojca, ale boks niewątpliwie ma we krwi. Rzuca świetnie zapowiadającą się karierę i, ryzykując swoją przyszłość, stawia na realizację marzeń. Nieakceptowany przez środowisko zawodowców, mentora znajduje w Rockym. Mistrz, początkowo niechętny, dostrzega w końcu w Adonisie siłę i determinację ojca. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza i ukochanej kobiety młody Creed zdoła udowodnić swoją wartość? Czy będzie w stanie stworzyć własną legendę?

Nie jestem fanem tej dyscypliny sportowej, jednak któż z nas nie zna historii Rocky’ego Balboa ! Po kilku latach seria Rocky nabiera nowego głębokiego wdechu. Wydaję mi się, a nawet jestem pewny po obejrzeniu tego filmu, iż jest to najlepsza część serii od czasu samego oryginalnego „Rocky’ego”. Ten film ma w sobie niesamowitą pasję oraz oddaje istotę samego sportu, który jest w tym wszystkim przecież najważniejszy. Reżyser oraz współscenarzysta tytułu Ryan Coogler stworzył coś, na co czekaliśmy od lat, a nie potrafiliśmy dostać. To ponadczasowe dzieło sportowe, które wpiszę się w historię filmu. Twórca postawił na doświadczenie starego dobrego aktora znającego serię od podszewki – Sylvester’a Stallone , który w zmieszaniu z młoda krwią Michael B. Jordan, daje nam miksturę wielkich emocji sportowych oraz chęć dążenia do realizacji marzeń. Ten obraz jest jednym wielkim spektaklem sportowym, wypełnionym mocnymi emocjami związanymi z postaciami tej historii. Przez 2 godziny 10 minut naprawdę nie mamy czasu na to by się znudzić. Całość jest przemyślana i z robiona z głową. Historia nowej legendy, która rodzi się pod okiem Rocky’ego rozgrzewa nas do czerwoności, by dać swój upust w drugiej połowie filmu podczas najważniejszej walki. Czym są marzenia? Czy warto dążyć do ich realizacji? Ten film pokazuje, że tak, wręcz trzeba to robić!

„Creed. Narodziny legendy”  to z pewnością męskie dobre emocjonujące kino. Jednak myślę także, iż żeńska widownia znajdzie w tym tytule także coś dla siebie i zagłębi się w te niesamowite sportowe emocje. Emocje różnej maści, które dotyczą samego życia, niezwykłej rodzącej się przyjaźni, pasji do sportu, hardości ducha oraz uczucia. Więzy są bardzo ważne, co pokazuje ten obraz. Wielka zasługa w tym samych aktorów, którzy naprawdę odwalili kawał dobrej roboty, a sam Sylvester Stallone tym razem zasłużył w tym roku na statuetkę złotego globu 14 , którą otrzymał za rolę drugoplanową.

Takie kino rzadko widujemy. Film nakręcony z pasją. Historia powróciła w naprawdę wielkim stylu. Ja Wam polecam ten tytuł!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s