„ANATOMIA ZŁA”

 

 

7700135.3 strzalka niebieska dol

 

 

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator, który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka , wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.

Skusiłem się na ten film po zobaczeniu plakatu reklamującego tą opowieść inspirowaną wydarzeniami, które wstrząsnęły Polską. Myślę, że długo o nim pisać nie będę. Dlaczego? Powód jest jeden, po prostu uważam ten obraz za jeden z gorszych, jaki wyszedł z pod oka Jacka Bromskiego. Porównując „Uwikłanie” tegoż samego reżysera, do jego najnowszego dzieła, to „Anatomia zła” wypada słabo, niestety. Film jest za długi i za bardzo rozciągnięty. Akcja sama w sobie jest wolna i nie budująca napięcia. Praktycznie przez cały czas śledzimy przygotowania do zamachu jaki ma nastąpić. Postaci w tym filmie nie są jakoś mocno osadzone w całej grze, co także jest minusem. Jest jeden plus tego filmu o którym warto powiedzieć. Jest to rola, którą zagrał Krzysztof Stroiński. Musze powiedzieć, iż rzadko widuję go w podobnych postaciach. Stroiński wciela się w postać Karola Z. o pseudonimie „Lulek”. Niby jest to spokojna osoba, a jednak w środku dość pokrętna i szorstka. Aktor potrafił zagrać to bardzo ciekawie i w pewnym sensie ratuje tą opowieść z opresji. By osiągnąć swój cel wykorzysta każdego. Ciężko stwierdzić tak naprawdę na podstawie jakich wydarzeń ten film powstał – zabójstwa Papały? Może i tak. Jednak pozostaje to w domysłach.

„Anatomia zła”  moim zdaniem jest mało udanym filmem, któremu brakuje akcji, napięcia, szybkości i co ważne bardzo mu daleko do dobrego thrillera. Każdy musi zobaczyć sam taki film i stwierdzić czy było warto wydać te pieniądze na bilet. Ja jednak się rozczarowałem.

Jedna myśl na temat “„ANATOMIA ZŁA”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s