„PANIE DULSKIE”

 

 

7703684.3 strzalka niebieska górastrzalka niebieska góra

 

Do Melanii , wnuczki pani Dulskiej, przyjeżdża Rainer Dulsky, profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

„Panie Dulskie” są zarazem ekranizacją książki, szaloną wariacją na jej temat i ciągiem dalszym. Takie stwierdzenie od razu przychodzi człowiekowi na myśl w trakcie oglądania tego świetnego filmu. Za kamerą stanął Filip Bajon, scenariusz napisał Filip Bajon … Proszę Państwa, jak dla mnie majstersztyk! Film ma w sobie po prostu wszystko. Dramat, przygodę, wariacje, miłość, romans, komedię … co tylko byście nie chcieli. Oprócz tego mamy fenomenalną obsadę: Krystyna JandaKatarzyna FiguraMaja OstaszewskaWładysław KowalskiOlgierd ŁukaszewiczSławomir OrzechowskiKatarzyna HermanSebastian FabijańskiSonia Bohosiewicz … i wiele innych nazwisk. Oglądając ten film zostajemy wciągani w tajemnicę Dulskich. Tak do końca sami nie wiemy czego ona dotyczy i jak się zakończy. Tajemnica owa, pokazywana jest nam widzom, z kilku perspektyw. Babka, matka, córka, syn … każdy widzi coś innego. Puzzle zostają składane w trakcie całej historii. Bajon po postu bawi się Dulskimi, oraz bawi się Nami. Wszystko zrobione jest ze smakiem oraz lekkością. Każda rola w tym filmie ma swoje znaczenie i każde znaczenie jest dla filmu ważne. Oglądając tą nową/starą opowieść widzimy jak sami aktorzy się nią bawią. Wszystko jest takie przesiąknięte światem Dulskich. Nie często zdarza się, by Polska produkcja tego typu w taki sposób była przyjemna.

„Panie Dulskie”  to film, który koniecznie trzeba zobaczyć. Przyjemne kino, które wciąga, bawi  i tworzy tajemnicę w jednym. POLECAM!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s