„POPRZEDNIE ŻYCIE” – „Backtrack”

 

 

Backtrack_(2015_film)

 

 

Po utracie córki psychiatra zaczyna wątpić w swoją poczytalność kiedy do jego gabinetu w niewyjaśnionych okolicznościach parokrotnie trafiają pacjenci, którzy zaczynają odrywać się od rzeczywistości. To wszystko prowadzi do ….

Do czego prowadzi ta historia, to ja już Wam kochani nie zdradzę. Film znalazłem przypadkowo i postanowiłem go zobaczyć w niedzielny wieczór. Już sam w sobie poster filmu mnie zachęcił, dodatkowo obsada filmu. W roli głównej doktora psychiatrii gra Adrien Brody , a co jakiś czas pojawia się nie mniej znany aktor Sam Neill.  Jakim filmem jest „Poprzednie życie” ? Z pewnością niczym zjawiskowym, mimo iż dotyka tematu paranormalnego. Świat duchów przenika w świat żywych, jednak tylko po to, by wyjaśnić pewną zagadkę, która została przemilczana przez ponad 20 lat. Reżyser, a zarazem scenarzysta tego filmu Michael Petroni przedstawia nam całkowicie spokojnie historię pewnego człowieka, który w głębi siebie trzyma tajemnicę. Osobista tragedia otwiera pewne wrota. Życie pozagrobowe zaczyna przenikać w świat doktora Petera Bowlera. Tym sposobem zaczyna się podążanie do prawdy.

Film trwa 1 godzinę 30 minut,  w trakcie oglądania miałem wrażenie, iż jest dużo dłuższy. Może świadczyć to o tym, iż nie był aż tak ciekawy. Coś w tym jest. Faktycznie w pierwszej połowie filmu się trochę nudziłem. Myślę, że to wina scenariusza. Tak jak by do końca nie było pomysłu jak „zaczepić” widza, by ten się wciągnął w tą paranormalną zagadkę. Gdy już przebrniemy przez tą połowę, zaczyna się robić ciekawiej. Wszystko pomału jak w puzzlach się układa. To co nie trzymało się sensu, zaczyna się łączyć w sensowną całość, która ukazuje nam pewną tragedię. Człowiek, który ukrywał głęboko w sobie tajemnicę uzmysławia sobie, iż prawda którą znał nią nie jest. Z pewnością mogę napisać, iż ten tytuł potrafi zaskoczyć, przez co robi się wszystko ciekawe. Bolesne wspomnienia wracają, ale tylko po to by zaspokoić duszę wielu istnień.

„Poprzednie życie”  to film, który można zobaczyć w spokojny wieczór. Jeżeli zgasimy światło, to stworzymy sobie dodatkowy klimat tej historii 🙂 Na koniec mogę napisać, iż nie jest to aż tak wielkie rozczarowanie. Ostatnio widziałem większe 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s