„PROJEKTANTKA” – „The Dressmaker”

 

 

pro3.3

 

 

Po latach zdobywania doświadczenia w najlepszych paryskich domach mody Tilly Dunnage (Kate Winslet) powraca do rodzinnego miasteczka w Australii, z którego jako dziecko uciekła oskarżona o morderstwo. Chce pogodzić się ze swoją schorowaną, ekscentryczna matką (Judy Davis) i wyjaśnić wydarzenia z przeszłości. Przy okazji, uzbrojona w maszynę do szycia, wytacza prywatną wojnę złym gustom i brakowi elegancji…

Kate Winslet naprawdę rządzi w tym filmie i to jest chyba w tym wszystkim najlepsze. Całość od samego początku człowieka, intryguje, zaskakuje, bawi, ciekawi, przyciąga. „Projektantka” jest lekka i dobrze skrojona 🙂 Twórca filmu, reżyser oraz scenarzysta Jocelyn Moorhouse ewidentnie nam pokazuje, iż wie w czym rzecz. Widzimy, że czuje tematykę i potrafi w niej się odnaleźć, co przekłada się na fajną fabułę. Ten film jest tak naprawdę o życiu, o miłości, tęsknocie, bólu, zazdrości … co tylko nie chcecie. W trakcie wyjdzie wszystko co leży tym mieszkańcom na sumieniu. Tylko Ona jedna wie jaki w tym wszystkim jest cel i do czego on doprowadzi. Hasło reklamujące film jest naprawdę trafione – „Zemsta jest kwestią stylu” – w tym przypadku idealnie skrojonego stylu.

„Projektantka” to przede wszystkim naprawdę świetnie zagrane postaci z Kate Winslet na czele. Jej projektantka o imieniu Myrtle „Tilly” Dunnage jest pełna siły ale zarazem żalu i złości. Z drugiej strony nie obca jej jest miłość oraz pokazanie jaką bronią sensualna potrafi być kobieta. Maszyna to jej mocny kaliber, którym wojuje z niebywałym skutkiem. Towarzyszą jej w tej całej historii  Judy Davis w roli Jej matki (tworzą ciekawy duet, heh), Liam Hemsworth jako mężczyzna, który będzie starał się skraść serce Myrtle oraz nie można zapomnieć o roli sierżanta Farrata, baaardzo kolorowego mężczyzny, który całkowicie rozumie świat mody, świat kobiet, świat zabawy, gra go oczywiście Hugo Weaving.

Ten obraz myślę że spodoba się każdemu. Przez prawie 2 godziny dostajemy fajną rozrywkę która potrafi mieć drugie dno. Obyczajowa komedia z nuta dramatu, jednak wszystko jest tak wyważone, iż widz nie popadnie w dziwne stany, a tym bardziej nudy. POLECAM WAM TEN TYTUŁ.

strzalka niebieska góra strzalka niebieska góra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s