„CO TY WIESZ SWOIM DZIADKU?” – „Dirty Grandpa”

 

 

7721259.3

 

 

Dick jest emerytowanym generałem amerykańskiej armii i świeżo upieczonym wdowcem. Jest także dziadkiem Jasona, młodzieńca nudnego jak seks ślimaków. Dick postanawia zrobić z wnuka mężczyznę i zabiera go w podróż w poszukiwaniu utraconego testosteronu. Pomysł jest dość prosty – zdeprawować chłopaka za pomocą maksymalnej ilości źle prowadzących się niewiast, a przy okazji samemu skorzystać z ich wdzięków. Jason początkowo opiera się jak może, szczególnie, że już wkrótce ma stanąć na ślubnym kobiercu. Dick potęguje jednak swe wysiłki, a że z niejednego pieca chleb jadał, wie, że są takie pokusy, którym nie oprze się nawet święty…

Wiecie, chyba sam nie wiem jak zacząć, tą moja krótką wypowiedź na temat tego „dzieła”. LITOŚCI !!! 

Potrafią znaleźć się buble w karierze ikon kina, tym razem padło na Roberta De Niro. ” Dirty Grandpa” to jeden z najgłupszych filmów jakie widziałem w swojej „karierze” widza. Ten film nie jest dla europejczyka, natomiast (przypuszczam) będzie bawił mieszkańców ameryki. Czy to pierwszy raz? NIE. W samym środku tej bezsensownej opowieści właśnie znalazł się De Niro, aktor kultowy w towarzystwie aktora znanego z mało wybitnych ról – Zaca Efrona. Komedia , która nie jest zabawna, a wręcz często niesmacznie żenująca. Film wyciśnięty na siłę, by po prostu był. Naprawdę czasem się zastanawiam po co takie produkcje powstają? Zapewne nigdy nie znajdę odpowiedzi na to pytanie, a opowieść znajdzie swoich odbiorców. Przez prawie 1 godzinę 45 minut oglądamy jak dziadek ugania się za młoda studentką, by ją …. i to jest puenta wszystkiego w tym filmie. Nawet jak bym chciał znaleźć głębię czy drugie dno, to ciężko się czegoś takiego dopatrzyć.

„Co Ty Wiesz o Swoim Dziadku” to film płaski, naciągany do granic możliwości. Mało w nim naturalnych gagów czy sytuacji. Dialogi poniżej jakiegokolwiek poziomu. Ja po prostu nie znalazłem w tym filmie pozytywów, a tym bardziej się nie ubawiłem czy zrelaksowałem. Jak najbardziej jest to tylko moja opinia, ale jest ona taka jaką czuje po obejrzeniu tego czegoś. Mam nadzieję, że kolejne tytuły zaplanowane na tapecie De Niro będą na miarę tego aktora. Tą role nazwę chwilową słabością ikony filmu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s