„EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY”

 

 

7714169.3

 

 

To niezwykła historia jazzmana, który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta, wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej 
i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako „Król 
i Królowa swingu” ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Maciej StuhrSonia BohosiewiczWojciech PszoniakWiktor ZborowskiMarian Dziędziel, Adam Ferency,  Władysław KowalskiMarian OpaniaZbigniew Buczkowski … oraz wisienka na tym torcie Anna Dymna.  Czemu uważam ten film za pyszny tort? Po prostu jakieś takie mam skojarzenie po obejrzeniu tej naszej rodzimej produkcji. Reżyser filmu Janusz Majewski nakręcił tą historię w sposób bardzo lekki i przyjemny. Swing jako muzyka, towarzyszy nam przez cała fabułę i jest rolą główną w tym wszystkim. Ta muzyka nas bawi, rozwesela lub zasmuca. Fabuła przez to że jest mało powtarzalna, po prostu płynnie wciąga widza. Sytuacja Polski pokazana na tle spraw przyziemnych. Spraw, które mogą cieszyć zwykłego człowieka, który stara się wypełnić codzienność czymś co da radość. „Excentrycy” to przede wszystkim także film o przyjaźni, namiętności, zdobywaniu tego co niemożliwe, o odwadze. Atutem tego tytułu  także postaci, które zostały stworzone przez starą gwardię aktorstwa polskiego. Czysta przyjemność patrzeć na te role. Zwieńczeniem jest rola Anny Dymnej, którą już bardzo rzadko oglądamy na wielkim ekranie. Uwielbiam jej postać, naprawdę dodaje smaczku 🙂 Wszystko jest naturalne i prawdziwe. 

„Excentrycy”  to film dla każdego bez wyjątku. Myślę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. W czym jestem pewny, to w tym, iż podczas oglądania nie raz zatarga Wami chęć wyskoczenia na parkiet i poruszania się do tego amerykańskiego swingu, który emanuje radością w tym obrazie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s