„SEKRET W MOICH OCZACH” – „Secret in Their Eyes”

 

 

7713229.3

 

 

Duet zgranych śledczych FBI – Jess i Ray  – ma rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa młodej dziewczyny. Gdy na miejscu zbrodni okazuje się, że ofiarą jest córka Jess, kobieta zostaje odsunięta od sprawy. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna, z braku dowodów, zostaje wkrótce wypuszczony na wolność. Zdesperowana Jess, przekonana o jego winie, postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

Już jakiś czas temu oglądnąłem ten tytuł, ale jakoś go pominąłem w opisaniu go na blogu. Teraz jednak tak na szybko postanowiłem o nim krótko napisać. Często się zdarza, iż do tytułu przyciągają nas same nazwiska. Nie można się dziwić, to jest czysty marketing. W tym przypadku mnie przyciągnęła Nicole Kidman oraz Julia Roberts w towarzystwie Chiwetel Ejiofor. Produkcja jest promowana jako thriller kryminalny i może gdzieś te gatunki tam się mieszają. Jednak przy całości sam film mnie trochę jednak znudził. Brakowało mi w tego typu filmie elementów niepewności sytuacji, kryminalnej akcji oraz napięcia, które rosło by z każdą minutą. Sama w sobie fabuła jest ciekawa, jednak mogła by być lepiej poprowadzona. Nie mam osobiście zastrzeżeń do gry aktorskiej, gdyż muszę powiedzieć, iż każdy poradził sobie całkiem fajnie. Role każde z osobna, oddawały to co miały oddać w swojej postaci. Mam wrażenie, że sam scenariusz po prostu był dość słaby i nie wyszło to w formie jak prawdopodobnie przewidziano. „Sekret w moich oczach” na pewno jest filmem dramatycznym i wszystko się ku temu sprowadza, tym sposobem wypiera się kryminał, a tym bardziej thriller. Może i sam reżyser filmu Billy Ray, który także jest odpowiedzialny za scenariusz po prostu się w trakcie pogubił. Cała ta historia trwa prawie 2 godziny, co dodatkowo jest minusem. Myślę, że spokojnie można ją było zamknąć w 1 godzinie 40 minutach, skracając przy tym niepotrzebne przeciąganie niektórych scen.

NA 10 punktów, myślę że jest to taka 4 + . Film nie powalający na kolana, film który nie zadowoli fanów thrillerów czy kryminałów. Jest nawet element zaskoczenia, jednak on sam jest dość szybko do przewidzenia – niestety.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s