„ZWIERZOGRÓD” – „Zootopia”

 

 

7724774.3

 

 

Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu…Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick Ten duecik rządzi na ekranie przez cały film. „Zwierzogród” to całkiem sympatyczna animacja, która wprawi Was w bardzo dobry nastrój. Twórcy zadbali o to by w tej bajce ciągle się coś działo i nie było nudno.

W tej animacji jest wszystko, by bawiła się cała rodzina. Od dziecka po dorosłego, każdy znajduje coś dla siebie, a dorośli wyłapują smaczki, których dzieci nie zrozumieją 😉  Mamy  płynne pomieszanie gatunków w tej produkcji, które zaczerpnięte są z klasyki kina. Znajdziemy szczyptę melodramatu, zahaczymy o science fiction, a nawet staniemy pod drzwiami kina gangsterskiego i popatrzymy w oczy Ojcu Chrzestnemu. Wiele gatunków, a jednak to imponuje jak wszystko zostało inteligentnie w siebie wplecione tworząc przyjemną i zabawną całość.

Stworzenie animacji to nie jest prosta sprawa. Często natłok takich produkcji powoduje, że gubią się gdzieś tam w kinach. Tu musi być przebicie, by widz stwierdził, iż warto to zobaczyć. „Zwierzogród” jest warty zobaczenia dla przyjemnie spędzonego czasu. Fajne postaci dodają smaczku, a już leniwce WYMIATAJĄ. Jest scena w tej bajce, da której warto zobaczyć tą produkcję 🙂 podpowiem tylko, że dzieje się ona w banku. Od pierwszych chwil polubicie każdą z postaci, to jest pewne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s