„Zakładnik z Wall Street” – „Money Monster”

 

 

7733301_1.3

 

 

„Money Monster” to popularny program telewizyjny, którego gwiazda, Lee Gates, zwany „guru Wall Street”, doradza widzom, jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell traci wszystkie oszczędności, terroryzuje ekipę show i na planie, podczas programu na żywo, grozi Lee śmiercią, jeśli ten nie sprawi, że akcje, w które zainwestował, nie pójdą do góry w ciągu doby. Publiczność telewizyjna zamiera w przerażeniu, oglądalność show rośnie w rekordowym tempie. Ile warte jest życie człowieka?

Z kamerą tego filmu stanęła Jodie Foster i można powiedzieć, iż dala widzowi dobrą rozrywkę z przytupem. Na tym filmie nie można się nudzić. Fabuła jest tak skonstruowana, iż siedzimy i oglądamy z zaciekawieniem jaki będzie kolejny krok. Co najlepsze już sami nie wiemy komu na czym zależy? Mamy tutaj człowieka z bronią terroryzującego studio telewizyjne oraz człowieka, który jest gwiazdą telewizji w samym środku zawieruchy i jednocześnie bezpośrednim zakładnikiem. Kto tak naprawdę jest górą, kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto oprawcą? Akcja rozwija się systematyczne, a napięcie rośnie z każdą kolejną minutą. Teraz wszystko zależy od ludzi oraz ich stanów emocjonalnych.

Jodie Foster nakręciła dramat z domieszką thrillera, który pokazuje manipulację telewizji lub jak kto woli wpływ telewizji na człowieka w krajach gdzie pieniądz pędzi jak opętany i rządzi na każdym kroku. Taka historii jak przedstawiona w filmie, zapewne miała miejsce nie raz w życiu codziennym. Dramat, tragedia rodzinna czy też osobista doprowadza do czynów nad którymi się nie zastanawiamy. Wtedy działa tylko impuls, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – dlaczego? Przecież wszystko miało być  takie bezpieczne! Rynek finansowy jest nieprzewidywalny, jednak mogą zdarzać się sytuacje gdzie w ten rynek wkrada się chciwość człowieka, który może spowodować utratę oszczędności nie jednego zwykłego „szarego” człowieka.

„Zakładnik z Wall Street”  to taka analiza ludzi, którzy w tym tkwią nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Finanse to grunt podchodzący pod ruchome piaski, zawsze może pochłonąć w całości człowieka. Spokojnie mogę tutaj napisać, iż jest naprawdę dobra pozycja filmowa, którą warto zobaczyć. W rolach głównych zagrali George Clooney oraz Julia Roberts którzy świetnie odegrali swoje role. Każdy z osobna pokazuje emocje odpowiednie do całej sytuacji. Film ma dobre tempo, dobre zwroty akcji, czasem zaskakujące, na pewno nie zanudzi potencjalnego widza. Myślę że każdy odwalił dobra prace przy tym obrazie. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s