„CZEŚĆ, NA IMIĘ MI DORIS” – „Hello, My Name Is Doris”

 

 

 

large_large_sferuvdmwymvyevyv1l5hy6ju4j

 

 

Podstarzała Doris wiedzie przeciętne życie typowej 60-letniej kobiety. Wszystko się zmienia, gdy w jej firmie zostaje zatrudniony nowy pracownik. Dużo młodszy kolega kradnie serducho Doris, która postanawia zwrócić na siebie jego uwagę.

Często się zdarza, iż pewne filmy przechodzą bez echa. Tak właśnie jest w tym przypadku. „Cześć, na imię mi Doris” to film który na pierwszy rzut oka może nie zachwycić swoja fabułą. Jest bardzo prostu, może nawet mało zachęcający, taki wręcz telewizyjny. To jest taka jego jedna strona. Jednak jest także druga twarz tego filmu, która nadrabia i to bardzo. Wspaniała Sally Field , która stworzyła niesamowicie życiową postać. Dzięki temu, wszystko nabiera innego znaczenia i pokazuje inną prawdę życia codziennego ludzi po 60-tce. Tytułowa Doris to filar tej opowieści, która pokazuje czym jest przyjaźń, utracone szanse oraz głęboka samotność. Dzięki Niej ten film robi się bardzo pozytywny, życiowo ludzki oraz poruszający prawdziwe przyziemne problemy. Dostajemy obraz który ma twarz starości, jednak jeżeli znajdziemy w sobie pewien bodziec, to możemy wszystko obrócić, by życie stało się nawet kolorowe – w przenośni jak i dosłownie! Zgorzkniałość, żal, rutyna potrafi odmienić się w szaleństwo, którego nie można się wstydzić.

trailer-1

Ten obraz może i nie jest jakimś tam głębokim dziełem, które miało by poruszać psychologiczną kwestię starości. Ten film jest po prostu opowieścią o pewnym szaleństwie, które może się wydarzyć nawet w tym wieku i nie trzeba się tego wstydzić.  Mogę go spokojnie gorąco polecić ze względu na główną rolę. Rzadko ostatnio widywana aktorka, naprawdę stworzyła fenomenalną postać, która mogła by spokojnie odnaleźć się we współczesnym świecie i poczuć się jak kolorowy ptak biorąc coś jeszcze z życia. Myślę, że warto poświęcić tą 1 godzinę 30 minut na poznanie, tej kobiety 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s