„KONTROLA ABSOLUTNA” – „I.T.”

 

 

it_theatrical_11_x17

 

 

Mike Regan jest człowiekiem sukcesu, szefuje gigantycznej firmie, ma kochającą żonę, piękną 17 letnią córkę i żyje w luksusowym domu naszpikowanym najnowocześniejszą technologią. Pewnego dnia prosi o przysługę nieco tajemniczego informatyka pracującego od niedawna w jego filmie. Z pozoru nieśmiały chłopak, powoli odkrywa jednak swoje prawdziwe oblicze. Kiedy Mike zakazuje natarczywemu Edowi kontaktów z jego córką, ten wykorzystuje swoją doskonałą znajomość nowoczesnej technologii, aby zniszczyć życie biznesmena. Nie znając dnia ani godziny kolejnego ataku, Mike podejmuje nierówną walkę z nieobliczalnym psychopatą. Postanawia nie cofnąć się przed niczym, aby ocalić swoją rodzinę.

Czym tak naprawdę jest w obecnym wieku technika dla człowieka? Ktoś odpowie, iż wielkim udogodnieniem. Owszem, zgadzam się. Jest jednak także ta druga strona, nad którą zwykły człowiek się nigdy nie zastanawia. Im więcej techniki w naszym życiu, tym mniej jesteśmy prywatni. Globalna sieć, wszechobecna komputeryzacja to brak prywatności. Dzięki wszystkim nowinkom technologicznym, jeżeli komuś by zależało, to może nas po prostu wykasować z życia publicznego. Możemy nawet zniknąć i stać się nikim, nieistniejącym duchem. W obecnym duchu cywilizacji może być to przerażającą wizją rzeczywistości. Wszędzie zostawiamy swój ślad, zakładając kolejne konta społecznościowe itp. Im więcej techniki w naszych firmach lub naszych domach, tym więcej wystawiamy się na strzał. Własnie tego tematu dotyczy najnowsza produkcja w której gra główną rolę Pierce Brosnan. „Kontrola Absolutna” w reżyserii Johna Moore to świetnie skrojony thriller, który otwiera nam oczy na problem sieci globalnej i łatwego dostępu do nowinek technologicznych. Przez 1 godzinę 30 minut śledzimy życie biznesmena, któremu nagle wszystko wali się na głowę za sprawę psychopatycznego szaleńca. Niestety walka nie jest równa, ponieważ w tym przypadku wszystko odbywa się w sieci. Rzeczywistość kontra sieć, czy jest możliwe by wygrać taką walkę? Czy jest możliwe, by odzyskać swoje życie z powrotem? Do czego jesteśmy zdolni, by ratować swoich bliskich? Człowiek zdesperowany może zdziałać wiele i właśnie twarzą w twarz z takim problemem staje Brosnan w roli Mike Regana, właściciela prywatnych linii lotniczych, które chce wprowadzić na giełdę.

„Kontrola Absolutna” to typowy film amerykański, który ma być rozrywką trzymająca w napięciu. Ważne jest to, iż twórcą struktura filmu się bardzo udała i całość potrafi trzymać widza w ryzach niepewności. Jak do tego dołożymy dobrą grę aktorską, to otrzymujemy kawał dobrego kina. W roli przeciwnika, szalonego informatyka o imieniu Ed wciela się James Frecheville. Wydawał się taki pomocny i miły. Z czasem jednak okazało się, iż to mrzonka. Walka nierówna, ale można z niej wyjść obronną ręką jeżeli mamy na to środki i ludzi. Jeżeli macie ochotę na dobre kino z pazurem, to polecam Wam ten tytuł. Na pewno na nim nie zaśniecie 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s