„PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI” – „A Walk in the Woods”

 

 

a_walk_in_the_woods_poster

 

 

Sławny pisarz, Bill Bryson, ani myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć na piechotę Szlak Appalachów – liczącą 2200 mil, malowniczą trasę łączącą stany Georgia i Maine. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, Bryson zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela Katza, notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo „przygoda” ma zgoła odmienne znaczenie. A im dalej w las, tym robi się zabawniej!

Wiecie, czasem wystarczą nazwiska, by w ciemno coś zobaczyć. Tak też było z tym tytułem. Wpadłem na „Piknik z niedźwiedziami” przypadkiem, przeczytałem opis dystrybutora i stwierdziłem, iż może to być dość przyjemny  film. W obsadzie Robert Redford jako pisarz książek podróżniczych, Nick Nolte w roli starego przyjaciela lekkoducha oraz Emma Thompson w roli żony pisarza. Nazwiska mówią same za siebie i przy nich spalić się nie można. Powiem Wam, iż to był czas spędzony bardzo przyjemnie. Ta 1 godzina 40 minut przyleciała w atmosferze bardzo fajnej przygody. Reżyser produkcji Ken Kwapis w lekki sposób prowadzi swoją kamerą całą opowieść. Zostajemy przydzieleni do dwójki starszych panów, którzy chcą zmierzyć się z czymś niemożliwym. Nie każdy turysta potrafi przejść ten szlak w całości. Trzeba mieć niezłą kondycję, być dobrze przygotowanym oraz mieć dobrą orientację  w terenie. Nasi bohaterowie ze wszystkim mają na bakier 🙂 Jednak to ich nie zraża i decyzja zostaje podjęta, mimo sprzeciwu rodziny. W takim razie rozpoczyna się przygoda życia tej dwójki. Nie będę Wam opowiadał sytuacji jakie tam mają miejsce, gdyż zepsuł bym efekt filmu.

„A Walk in the Woods” jest filmem bardzo przyjemnym w odbiorze. To opowieść o życiu, o przemijaniu życia o zastanawianiu się nad życiem. Po części obyczaj, po części dramat ale za to wszystko okraszone fajnym lekkim humorem, gdzie nie raz się szczerze zaśmiejemy. Film nie jest zrobiony na siłę i to się od razu czuje. Widzimy, że każdy znalazł swoje miejsce w tym filmie i tworzy w całości to wszystko fajną lekką fabułę. Stworzenie takich dwóch postaci, totalnie przeciwnych charakterami oraz sposobem bycia sprawia, iż ten duet zapada w pamięci 🙂

Zobaczcie ten tytuł, gdyż naprawdę jest dobry 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s