Seria”PAKT” 1 & 2

7766128-3

 

 

Mamy to szczęście, że raz na jakiś czas potrafi wyjść naprawdę dobra produkcja telewizyjna. Dzięki takim stacjom jak HBO czy Canal+ otrzymujemy seriale, które dają radę i mają jakiś sens. Seria „Pakt” jest już za nami. Póki co mamy możliwość zobaczenia dwóch serii tego serialu. Co prawda nie jest to projekt nowatorski, ale przeniesiony w realia polskiej rzeczywistości potrafi zaciekawić widza. Pierwsza seria serialu zapożyczona jest z norweskiej produkcji o tytule „Układ”.  Wszystko oparte jest na śledztwie dziennikarskim. Tak naprawdę bardzo mało otrzymujemy produkcji filmowych, które opierały by się na takiej fabule. Jak widać z tego przykładu naprawdę jest to ciekawy temat warty wykorzystania w świecie filmu. Skrzętnie napisany scenariusz potrafi wciągnąć jak bagno widza w przedstawianą historię. Pakt „1” oraz Pakt „2” mimo, że są jedną serią, to można śmiało powiedzieć, iż różnią się od siebie. Czy jest to minus tej serii, nie wiem, myślę że nie. Zależy co kto oczekuje i jak podejdzie do każdej serii z osobna, a myślę iż tak by należało zrobić. Pierwsza odsłona tego serialu bazuje na niezwykłej tajemnicy, jest wiele niedomówień, mamy niespodziewane zwroty akcji i gdy już dochodzimy do ostatniego odcinka zostajemy uderzeni w głowę grubym konarem. Świetnie prowadzona historia nie pozwala nam się z orientować, co, kto, gdzie i dlaczego. Mnóstwo niedomówień, wiele ślepych uliczek, urywające się tropy. Razem z dziennikarzem śledczym Piotrem Grodeckim staramy się stopniowo dochodzić prawdy. Nie obejdzie się od trupów, których jest trochę w tej całej serii. Wszystko jest niezwykle pikantne i bardzo zadowalające. Gdy zakończyłem pierwsza serię, zastanawiałem się jak zostanie pociągnięta druga. Jak wiemy, nie zawsze już kontynuacje potrafią byś dobre, gdy za pierwszym razem postawi się za wysoko poprzeczkę.

pakt_ver2_xxlg

Czekałem cierpliwie, zapewne jak wielu widzów. Jak wiadomo jesteśmy już po całej drugiej serii. Całość pośrednio wiąże się z pierwsza serią. Wprowadzono nowy element, który rozkręca nowe śledztwo Piotra Grodeckiego. W tym przypadku zaczynamy grzęznąć w bagnie wielkiej polityki i biznesu. Z resztą każdy z nas dobrze wie, iż polityka bez wielkich pieniędzy nie istnieje. W tym kierunku też idzie ta seria. Mamy kampanie wyborczą, walkę o stołki, walkę o władze oraz wielki biznes i manipulatorstwo. Jest pokrętnie, fałszywie, niespokojnie często zaskakująco. Dla mnie jedynie brakowało w tej drugiej serii tej tajemnicy, która wiązała wszystko. Ciągnęła do upragnionego celu.  W tym przypadku tak naprawdę wiemy od początku w jakim świecie się znajdujemy i do jakiego po części celu to zmierza. Poprzednio tak naprawdę nie wiedzieliśmy nic. Jednak nie oznacza to, że druga odsłona jest słaba. Wręcz przeciwnie. Poziom utrzymano wysoki co bardzo zadowoli myślę wytrawnego widza. Dostajemy nowych bohaterów, jest jak poprzednio wiele trupów, akcja w każdym odcinku zaostrza apetyt wiedzy z pytaniem co dalej?

Pakt to seria o mocnych podstawach dzięki dobremu scenariuszowi i kierunku twórców. Gdy oni wiedzą co chcą pokazać, to my dostajemy coś dobrego. Przypuszczam, że za jakiś czas doczekamy się kolejnej serii, kolejnego śledztwa dziennikarskiego które wciągnie nas w wir kolejnej niewyjaśnionej sprawy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s