„NERVE”

 

 

nerve_poster_goldposter_com_18-jpg0o_0l_800w_80q

 

 

Powiem szczerze bardzo zainteresował mnie ten opis dystrybutora i postanowiłem zobaczyć ten film … „Nerve” zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć. Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.

Myślę, że warto kilka słów napisać o tej produkcji filmowej. Film o tytule „Nerve” gdzie za kamerą staneli Henry Joost oraz Ariel Schulman to naprawdę porywające kino spełniające funkcje zarówno absorbującego kopa rozrywkowego, , krytycznego, a co myślę ważne,  spojrzenia na współczesne społeczeństwo oraz media internetowe. Doszliśmy w globalnym życiu już do takiego stanu, że nie potrafimy żyć bez dostępu do różnego rodzaju mediów internetowych. Społeczność globalna na łączach, to teraz praktykowana norma na całym świecie. Portale społecznościowe stały się częścią życia praktycznie każdego człowieka. Dzielimy się wszystkim, każdą minutą naszego życia, po prostu to udostępniamy. Bez jakiegokolwiek nacisku, sami pozostawiamy mnóstwo informacji o sobie oraz o swoim codziennym życiu. Nawet się nie zastanawiamy jak łatwo może każdy z nas stać się nieświadomie łatwym celem, kogokolwiek. Ten tytuł właśnie jest o takiej sytuacji. Nasze życie zaczyna żyć po drugiej stronie. Zachęceni łatwym zarobkiem zrobimy prawdopodobnie wszystko to, czego się od nas w danym momencie oczekuje. Wystarczy trochę zachęty i już jesteśmy w „klatce”. Szczególnie podatni na takie bodźce są młodzi ludzie, którzy wchodzą w świat z oczekiwaniami, a przy tym poszukują adrenaliny.

„Nerve”  to na pewno przerażająca wizja tego,  do czego zdolni są młodzi ludzie w imię „małej sławy” , czy zarobku jak i emocji na krawędzi. Wszystko potraktowane jako niewinna zabawa, może się w pewnym momencie przerodzić w walkę o życie czy przeżycie. Czy zdołamy się opamiętać w czas, by nie przekroczyć niebezpiecznej granicy? Na to pytanie z pewnością znajdziecie odpowiedź w tym filmie.  Może i nie jest to jakaś wielka produkcja, jednak myślę że warta zobaczenia i zastanowienia się nad niebezpieczeństwami jakie przychodzą od strony mediów internetowych. Całość jest dobrze skonstruowanym thrillerem, który potrafi podnieść nam ciśnienie, ale co ważne z minuty na minutę nas zaciekawia i chcemy brnąc dalej. Chcemy poznać kolejny krok graczy.Gdzie Oni dotrą? jak zakończy się życie w wirtualnym świecie? … Tego już Wam nie napiszę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s