„AUTOPSJA JANE DOE” – „The Autopsy of Jane Doe”

 

 

taojd-poster-gallery

 

 

Na odludziu znaleziono ciało pięknej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi – ojciec i syn – muszą w ciągu jednej nocy ustalić przyczynę zgonu. To najlepsi specjaliści w mieście, pokładający bezgraniczną wiarę w siłę ludzkiego rozumu. Pracują metodycznie i spokojnie, odrzucając tropy, których nie da się wyjaśnić naukowo. Wkrótce jednak zmuszeni będą zweryfikować wszystkie swoje przekonania. Gdy zaczną pojmować sens prawdy, na której trop wpadli, będzie już za późno na odwrót. A nic z czym się dotąd zetknęli nie przygotowało ich na konfrontację z tak niepojętym koszmarem.

Jak to się mówi, czasem dobrze obejrzeć sobie coś odmóżdżającego, gdzie nie trzeba zbytnio myśleć nad treścią. Padło na ostatnią produkcję z pogranicza thrillera / horroru o tytule „The Autopsy of Jane Doe”. Film  sobie nie jest niczym odkrywczym. Wszystko bazuje tutaj na odpowiednio dozowanej muzyce oraz dobrze zrobionych ujęciach, które podniosą widza z fotela. Jest burza, jest kostnica, jest dwójka ludzi zamkniętych pod ziemią oraz jedno ciało, które chyba nie jest tak do końca zwykłe. Tak zaczyna się przedziwna noc, która zaczyna mieszać w głowach naszych bohaterów. Ojciec i syn razem przy jednych zwłokach. Przez 1 godzinę 30 minut jesteśmy świadkami dziwnych zjawisk, które są prawdziwe albo dzieją się tylko w głowach bohaterów. Tym razem to nie będzie rutynowa i prosta sekcja zwłok, niestety.

8 Jak pisałem wcześniej film nie jest niczym odkrywczym, więc i też niczego nie oczekiwałem od tej produkcji. Po prostu miałem ochotę zobaczyć coś na chwilę innego, by tylko patrzeć a może i czasem się przestraszyć. Skłamał bym, gdybym nie napisał iż tak nie było. Potrafią być momenty, które widza przestraszą. Tym bardziej jak ogląda się takie opowieści w ciemnościach, wyobraźnia człowieka wtedy zawsze inaczej działa. Na pewno nie zgodzę się z tym, iż  „The Autopsy of Jane Doe”  jest jednym z najlepszych filmów w tym gatunku, jak to określają producenci. Jednak to moje skromne zdanie, ocenicie sami jeżeli będziecie mieli ochotę wkroczyć do tej kostnicy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s