„DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE” – „Perfetti sconosciuti”

 

 

locandina

 

 

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

Napiszę tak … nigdy nie róbcie tego sami, gdyż nie wiadomo jak to się może zakończyć. Nazwanie telefonu „czarną skrzynką” to naprawdę dobre porównanie. Jednym słowem jest to tykająca bomba, która może zrobić spustoszenie, w najmniej oczekiwanym momencie. Któż nie ma tajemnic? Powiecie – nie ja, a ja odpowiem – jasne! 😉 Jestem po obejrzeniu włoskiego filmu „Perfetti sconosciuti” w reżyserii  Paolo Genovese. Film praktycznie nie znany w naszym kraju, ale cóż się temu dziwić. Zazwyczaj tak jest, ze wiele dobrych tytułów omija nasze kina, gdyż mogą być mało dochodowe. Oprócz tego, iz produkcja jest zagraniczna to zobaczymy w jednej z ról polski akcent. Jest nim Kasia Smutniak, wcielająca się w rolę jednej z Przyjaciół.  Wróćmy jednak do samego tytułu … Uważam, iż jest to fajnie wymyślona fabuła, która zapewne dla tych odważnych mogła by być wcielona w życie. Przyjaciele decydują się na pewną grę. Grę, która może zaważyć na ich relacjach w związkach, czy też relacjach między nimi jako Przyjaciele. Nagle, spokojne, ustabilizowane życie może stanąć do góry nogami albo nad przepaścią. Chodzi tylko o jedną niby mało znaczącą rzecz, którą jest TELEFON. Urządzenie, które skrywa nie jeden sekret. Urządzenie które chronione jest przez nas każdym kodem, pinem i czym tam komu do głowy przyjdzie. Otwarcie takiej puszki pandory, może być bardzo niebezpieczne, o czym przekonali się Oni sami. Grupka Przyjaciół znających się wiele lat.

Cały film trwa niespełna 2 godziny, ale w swojej poprowadzonej akcji potrafi nas naprawdę wciągnąć. Wydawać by się mogło, iż historia przedstawiona nie będzie czymś ciekawym, a jednak jest inaczej . Produkcję ogląda się naprawdę dobrze. Jest wiele zwrotów akcji w całej historii. Jest trochę wesoło jak i dramatycznie. Jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem. Zbiegi okoliczności powodują, że już  z czasem nie wiemy co jest fałszem a co prawdą. Istotne w tym wszystkim jest to, że nie będziecie się na tym tytule nudzić. Powiem więcej … dzieje się dużo, zwroty sytuacji są różne, a i zakończenie i tak Was rozwali 🙂 Polecam Wam ten tytuł, to naprawdę fajne włoskie kino w dobrym wydaniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s