DEPECHE MODE – „SPIRIT” 2017

 

 

logo

 

Depeche Mode w natarciu na rok 2017! Ostatni album zespołu „Delta Machine” wydany był w 2013 roku i jak zawsze okazał się sukcesem, a trasa koncertowa była wybuchową mieszanką energii tej trójki gigantów. Kilka lat minęło i i mamy zapowiedź nowego albumu zespołu. Depeche Mode w niezmienionym składzie – Dave GahanMartin Gore oraz Andy Fletcher zaatakują świat muzyki albumem „Spirit” , która to premiera przygotowana jest na 17 marca 2017 roku. Krążek jest efektem współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem. Już teraz mamy możliwość po delektować się pierwszym utworem z 14, jakie znajdą się na nowym wydawnictwie. Pierwszy singiel o tytule „Where’s the Revolution” jest już dostępny dla wielbicieli twórczości tego zespołu. Nie jestem fanem Depeche Mode, jednak są utwory do których chętnie wracam. Nowy kawałek według mnie jest naprawdę świetny. Mocne elektroniczne brzmienie przyciąga i pozostawia słuchacza w transie. Podążając za tradycją klimatycznych teledysków, do czego już nas przyzwyczajono –  „Where’s The Revolution” utrzymany jest w przygaszonych kolorach, wręcz powiem szarości i osadzony w surowym industrialnym krajobrazie. Zespół otaczany jest z każdym kolejnym wejściem grupą posłusznie maszerujących tancerzy. Mamy wrażenie jak by to wszystko było komentarzem do tego, o czym według słów Dave’a Gahana jest nowa płyta zespołu – „…ludzkość i nasze miejsce w niej”.

Dodatkową perełką, jak to już bywa w historii zespołu jest forma wydania albumu. Nowe wydawnictwo Depeche Mode ukaże w wersji cyfrowej jak i kilku formatach fizycznych: standardowej i deluxe. Dodatkową gratką dla tej ostatniej będzie dodatek  w postaci  28-stronicowym booklet ze specjalną okładką oraz zdjęciami, a także 5 remixów przygotowanych przez członków zespołu, Matrixxmana i Kurta Uenalę zatytułowanych „Jungle Spirit Mixes”. Przypuszczam, iż jest się już na co cieszyć.

foto-materialy-prasowe

Mogę przypuszczać, iż rok 2017 przynajmniej na samym początku będzie należał do tego zespołu. Pierwszy singiel jak słychać pokazuje, iż chłopaki są naprawdę w dobrej formie. A to co zacznie się zapewne dziać na koncertach, będzie równie emocjonujące jak podczas słuchania płyty. Co na żywo, to jednak na żywo. Oczywiście nie można również zapomnieć o koncercie Depeche Mode 21 lipca 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety podobno rozchodzą się jak świeże bułki, wiec śpieszcie się. Poniżej posłuchajcie pierwszego singla z z płyty „Spirit”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s