CHAOS organizacyjny i Rodzina Cugowskich – ZAKLĘTY KRĄG – Koncert we Wrocławiu.

 

 

1-cugowski-kopiowanie

 

Zespół CUGOWSCY to nowy muzyczny projekt Krzysztofa Cugowskiego, wieloletniego frontmana Budki Suflera i jego synów – Piotra i Wojciecha tworzących grupę Bracia. Dzisiaj miałem przyjemność być na koncercie Cugowskich. Był to pierwszy koncert, który rozpoczynał całą trasę koncertową Cugowskich po Polsce. Można powiedzieć, iż dla każdej ze stron, było to wyjątkowe wydarzenie. Dla widowni, która pierwszy raz na żywo słyszała nowe utwory z płyty „Zaklęty krąg” , oraz dla samego zespołu prezentującego te utwory dla widowni. Jak sami podkreślali podczas koncertu, jest to dla nich coś szczególnego, gdyż zobaczą reakcję słuchaczy. Myślę jednak, ze należy wrócić do samego początku tego wydarzenia, które rozpoczęło się nie zbyt profesjonalnie …

Koncert planowo miał rozpocząć się o godzinie 19:00 w Hali Stulecia. Gdy słuchacze zjawili się pod halą okazywało się, iż mają kierować się w stronę Centrum Konferencyjnego, tak pokazywały wydrukowane kartki zawieszone na drzwiach Hali. Na miejscu każdy dowiedział się, iż koncert został przeniesiony do jednej z sal. Po oddaniu odzienia do szatni ludzie kierowali się w stronę wejścia na salę. Podczas kontroli biletów każdy był cofany z informacją, iż powinien wymienić bilet na nowy z aktualną numeracją miejsc, gdyż te z hali nie pasują do rozkładu obecnej auli.. I tak zaczął się chaos organizacyjny! Powstały niewyobrażalnie długie kolejki do trzech stanowisk. Osoby wymieniające bilety nie były na to przygotowane i wszystko szło w wolnym tempie. Nerwy zaczęły puszczać i co jakiś czas ludzie wykłócali się o całą sytuację. Tak naprawdę nie można było się dziwić. Ludzi przybywało, informacji nie było żadnej ze strony organizatora. Trzeba było wiedzieć do jakiej kolejki się ustawić, gdyż jedna to był Empik, kolejna Eventim, a ostatnia to pozostali. Chaos olbrzymi. Godzina 19:10, a ludzie nadal stali w kolejce. Pierwszy raz byłem na koncercie, gdzie to nie artysta się opóźniał, a widownia się spóźniła na koncert i to nie mało! Na miejscu nie było osoby, która by koordynowała przebieg wymiany biletów oraz zorganizowała konkretną informację tłumaczącą sytuację. Osobiście na salę wszedłem o 19:20 a w korytarzu jeszcze stali ludzie.

2-cugowski-kopiowanie

Wszystko się przeciągało. Ludzie siedzący na widowni zaczęli się irytować czekaniem, a Ci co stali w korytarzu irytowali zbyt długą wymianą biletów. Praktycznie pierwsze dźwięki zaczęły płynąć ze sceny około 19:40. Mimo to, nadal ludzie byli jeszcze wpuszczani. Kolejnym niedopatrzeniem organizacyjnym była wymiana wartościowa biletów. Co uważam za wielką porażkę i nieporozumienie. Osoby które zakupiły bilety za 110 – 150 PLN otrzymywały bilety o wartości 79 PLN !? To chyba jakaś kpina! Kto wyrówna tym ludziom różnicę? tego nikt się nie potrafił dowiedzieć. Sam posiadałem bilet za 110 PLN a otrzymałem za 79 PLN. Początek tego tak przyjemnie zapowiadającego się wydarzenia został gorzko przyjęty.

4-cugowski-kopiowanie

Na szczęście myślę, że wszytko uratowali sami Cugowscy swoim wyjściem na scenę. To co złe i nieprzyjemne zaczęło się rozmywać i wciągać w dobrą zabawę. Rodzina Cugowskich naprawdę dała z siebie wszystko. Rewelacyjne głosy grzmiały ze sceny. Dzisiaj było to słychać, iż są jednej krwi. Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Wojciech Cugowski dali popisy wokalne, a we wspólnym śpiewaniu grzmieli niewyobrażalnie. Na scenie był cały kilku osobowy zespół oraz chórki. Oprawa muzyczna była naprawdę bogata … saksofony, gitary basowe, elektryczne, trąbki, keyboard, perkusja … co tylko chcecie 🙂 W połączeniu z oprawą wizualną oraz śpiewem wpadało się w rockowy trans. Usłyszeliśmy premierowe utwory z nowej płyty oraz starsze kawałki Braci jak i coś z repertuaru Krzysztofa Cugowskiego. Można powiedzieć iż ten projekt jest czymś wielopokoleniowym dla każdego. Z resztą było to widać na widowni która wiekowo rozciągała się od 20 do 60 lat 🙂 i co ważne, każdy bawił się rewelacyjnie. Ludzie śpiewali, klaskali by w połowie koncertu wstać i tańczyć 🙂 Wszyscy stworzyli niesamowitą atmosferę i na pewno Wrocław zostanie w pamięci Cugowskich. Na koniec Cały zespól zrobił sobie z wrocławską widownią wspólne zdjęcie.

6-cugowski-kopiowanie

Pierwszy koncert na trasie Zaklęty Krąg zainaugurowany we Wrocławiu myślę że należy do bardzo udanych. Miałem przyjemność pierwszy raz słyszeć na żywo Braci i powiem szczerze, było to rewelacyjne doznanie 🙂 Poniżej odsłona głosowa jaka udało mi się zarejestrować na koncercie.

 

 

 

Jedna myśl na temat “CHAOS organizacyjny i Rodzina Cugowskich – ZAKLĘTY KRĄG – Koncert we Wrocławiu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s