„POKÓJ U WDOWCA” – „Adopte un veuf”

 

 

adopte_un_veuf

 

 

Jeżeli lubicie sympatyczne filmy, to koniecznie musicie zobaczyć ten tytuł produkcji francuskiej. Z resztą, co tu wiele mówić. Francuzi mają swój specyficzny i bardzo sympatyczny humor, który zapewne nie jednej osobie przypadł już do gustu. Nie inaczej jest w przypadku filmu o tytule „Pokój u wdowca”. Po śmierci żony Hubert Jacquin  nie potrafi sam zadbać o swoje duże mieszkanie. Chce zatrudnić gosposię, jednak koniec końców kandydatka na to stanowisko – młoda ekstrawagantka Manuela – zostaje jego współlokatorką i to tylko przez głupie niedopatrzenie. Ten „błąd” doprowadza do tego, iż dziewczyna wywraca życie wdowca do góry nogami. Jednak czy to zadziała na niekorzyść? O tym musicie się przekonać sami.

Reżyser oraz współtwórca scenariusza François Desagnat, dostarcza nam bardzo przyjemnych emocji związanych z perypetiami tego starszego Pana, którego błąd kosztuje rewolucje w życiu. Było tak spokojnie, było tak cicho … było tak samotnie i nudnie. Aż tu nagle jak grom z jasnego nieba spada szalona dziewczyna 🙂 o imieniu Manuela. Ona to własnie wprowadza życie w świat Huberta. Jak to bywa w tego typu francuskich produkcjach na tym się nie kończy. Z czasem poznajemy jeszcze dwójkę innych bohaterów, którzy zaczynają być związani z pozostałą dwójką. Tak dochodzimy do momentu, że Hubert zamieszkuje swoje wielkie mieszkanie z trójką obcych dla siebie ludzi. Spokojna kamienica zaczyna nabierać rumieńców.

Jeżeli jesteście fanami komedii francuskich, to ten film jest dla Was. Jeżeli jeszcze nie znacie takich produkcji, to ten film jest także dla Was 🙂 Przez 1 godzinę 40 minut wpadamy w wesoły wir szalonych, zakręconych współlokatorów oraz spokojnego Huberta, który z czasem odnajduje radość życia. Jest radośnie, szaleńczo, zabawnie, ale też potrafi być trochę ckliwie i wybuchowo. Wszystko zależy od tego w jakim nastoju są nasi bohaterowie. A wierzcie mi, potrafią być zmienni jak pogoda 🙂 Życie, które stanęło w miejscu, nagle ruszyło z kopyta. Los, który połączył tych ludzi, zmienił ich nie do poznania. Odnaleźli w sobie coś nowego oraz nieznanego. Cztery przeciwieństwa, które stały się jednością.

„Pokój u wdowca” to komedia dla każdego na każdą okazję. Można naprawdę świetnie spędzić czas z tymi ludźmi. Naturalnie zagrane role, powodują iż mamy ochotę poznać tych ludzi osobiście. Dzięki tym aktorom cała historia nabrała rumieńca,  a film płynie nieubłaganie szybko. Polecam ten tytuł, gdyż czas przy nim nie jest zmarnowany.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s