„WIELKIE KŁAMSTEWKA” – „Big Little Lies”

 

 

103100_w1

 

Już chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego, że jak słyszymy HBO oraz nowa produkcja, to wiemy że będzie naprawdę ciekawie. Tak jest i w tym kolejnym przypadku. Stacja telewizyjna uraczyła nas kolejną telewizyjną historią z ciekawą zagmatwaną historią oraz gwiazdami w rolach głównych. „Wielkie Kłamstewka” to siedmio odcinkowy serial i małym miasteczku, który kryje swoją tajemnicę. W spokojnym, nadmorskim Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Kochające matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Za ich pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane  i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline i Celeste biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą. Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły. Jak sami widzicie po opisie, może być naprawdę ciekawie … i wierzcie mi, jest ciekawie 🙂 

8729_1.7

Na ekranie zobaczymy Nicole Kidman w roli Celeste Wright, Reese Witherspoon w roli Madeline Marthy Mackenzie, Shailene Woodley jako Jane Chapman, Laura Dern w roli Renaty Klein czy Zoë Kravitz jako Bonnie Carlson. Wszystkie są matkami, wszystkie są w szczęśliwych związkach … a jednak każda ma wiele sekretów i otoczona jest kłamstwem. Kto z kim trzyma, kto jest przeciwko komu, kto odważy się zrobić krzywdę w imię czegoś … jest naprawdę wiele pytań w trakcie każdego oglądanego odcinka. Owym kobietą towarzyszą ich mężowie, którzy nie mniej przyczyniają się do różnych sytuacji związanych z ich życiem. By było mało, to mamy jeszcze „kochane” dzieciaki. Dzieciaki swoich rodziców, które to stają się pewnym ogniwem zapalnym całej historii tego serialu. Siedem odcinków, z każdym odcinkiem co raz głębiej w historię. Wciągamy się i zastanawiamy kto i dlaczego. Jak mamy już swój typ, to okazuje się, iż droga była błędna, a może nie?

Twórcy stworzyli kolejny świetny serial, który wciąga widza w całości i dostarcza wielu emocji. Główni aktorzy świetnie wcielają się w swoje postaci. Wyczuwamy w nich wszystko, każde emocje są namacalnie wyczuwalne. Jest namiętność, jest pasja, jest złość, jest wrogość, jest miłość czy strach. Wszystko się przenika tworząc gęstą atmosferę wokół jednego małego miasteczka. Jedno miejsce, wiele światów, w których żyją owe kobiety ze swoimi rodzinami. Jeżeli chcecie przeniknąć w tą przestrzeń, to zabierzcie się do oglądania „Wielkich Kłamstewek” – polecam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s