„PO PROSTU PRZYJAŹŃ”

 

 

7769839.3

 

 

Może najpierw dystrybucyjny opis filmu – Wielowątkowa, wzruszająca komedia o grupie przyjaciół, których relacje – w obliczu życiowych przeciwności – zostają wystawione na niejedną próbę. Alina i Marian w zaskakujący sposób wygrywają wielkie pieniądze, to, w jaki sposób się nimi podzielą, wcale nie jest takie oczywiste. Ivanka, singielka i bizneswomen, chce mieć dziecko nie wiążąc się z mężczyzną, ma jej w tym pomóc serdeczny przyjaciel Patryk. Filip ryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików Jadźki. Stateczny profesor odmawia nieprzyzwoitej prośbie przyjaciela, ale w tajemnicy przed nim porywa się na rzecz niemal karkołomną. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół jak co roku wyrusza w góry. Tam odkrywają tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. 

„Po prostu przyjaźń” za kamerą którego stanął Filip Zylber, to film dla każdego bez wyjątku. Z moich osobistych doświadczeń wiem, iż wiele osób nie zna pojęcia samego w sobie jak Przyjaźń. Jest to stwierdzenie bardzo zobowiązujące i niosące coś za sobą. Przyjaźń to potężny filar, który został wypracowany latami w różnych sytuacjach. Wielu od razu nazywa się Przyjaciółmi zapominając o tym, że do tego jest daleka droga, przez co nazywam to „nadużyciem”. Najpierw jesteście znajomymi, potem następuje koleżeństwo, a dopiero następnie po wielu czynach jest Przyjaźń, która spaja ludzi. Wiem co pisze, sam tego doświadczyłem i wiem jak to działa, wiec nikt mnie w tym temacie nie przekona, że jest inaczej.  Ta nasza rodzina produkcja, jest właśnie o takich relacjach. Ten film to po prostu życie, który został nakręcony w ciekawy, co ważne nie nudny sposób. Firmowany jako komedia, jednak jak to życie bywa zakrapiane jest dramatycznym wydarzeniami, które spotykają nas na każdym kroku. W filmie poznajemy kilku bohaterów, którzy tworzą własną historię Przyjaźni. Coś co trwa latami, może nie raz zostać wystawione na kolejną próbę i wszystko zależy od tego jak te próby zostaną wykorzystane. Jak Przyjaciel pomoże Przyjacielowi, jaki znajdzie pomysł na daną sytuację lub czy potrafi powiedzieć coś w prost by ni zranić. Pamiętać trzeba jednak, że Przyjaciel zrozumie wszystko jak tylko istnieje szczerość. Kolejną ważną rzeczą jaką pokazuje każda opowieść, to bliskość. Przyjaciel to ktoś, kto po prostu zawsze jest i możesz na niego liczyć swoją osobą.

„Po prostu przyjaźń” trwa prawie 2 godziny 15 minut. Wyjątkowo długo jak na polską produkcję. Jednak tego czasu osobiście nie czułem. Całość jest tak lekko nakręcona, że tracimy poczucie czasu i czekamy na rozwój kolejnych wydarzeń. Wszystko oczywiście dla smaku jest wypełnione fajnymi rolami. Każda na swój sposób jest całkowicie odmienna. I jak to bywa mamy plejadę Polskich aktorów. W filmie zagrali min. Agnieszka WiędłochaMagdalena RóżczkaMaciej ZakościelnyBartłomiej TopaSonia BohosiewiczPiotr Fronczewski czy Jan Peszek. Jest ich jeszcze wiele więcej, ale nie będę wymieniał tu każdego. Co tu wiele pisać, myślę że warto to zobaczyć by zrozumieć także czym jest Przyjaźń. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s