„POWRÓT DO MAMY” – „Retour chez ma mère”

 

 

Retour-chez-ma-mère

 

 

Czterdziestoletnia architektka Stéphanie właśnie straciła pracę. W tej sytuacji postanawia wrócić do rodzinnego domu i zamieszkać na pewien czas ze starzejącą się matką. Dla obydwu kobiet życie pod jednym dachem stanowi nie lada wyzwanie. Kiedy pewnego dnia rodzeństwo Stéphanie przyjeżdża do domu na rodzinną kolacje, zaczynają się dziać dodatkowe nieprzewidziane sytuacje.

Ponownie miałem przyjemność zagłębić się w historię lekko nakręconą przez francuzów. Co tu wiele pisać, Oni naprawdę potrafią sprawić, że każdy film jest czystą przyjemnością. Eric Lavaine  w naturalny sposób potrafi widza zawstydzić, rozbawić, natchnąć, a nawet wzruszyć. Ten tytuł po prostu jest zwyczajnie zabawny i niesie sobą przesłanie, a wiele scen jest wręcz wyciągniętych z życia. Sami sobie wyobraźcie, jak to tylko może wyglądać, gdy dorosła córka powraca po latach pod dach matki, tylko dlatego że zmusza ją do tego sytuacja. Z tego na pewno nie może wyniknąć nic dobrego 😉 Przez prawie 1 godzinę 40 minut zostajemy wciągnięci w dość enigmatyczny świat tych dwóch Pań, które starają się coś przed sobą ukryć. Jak zawsze u francuzów bywa nic nie jest na siłę, wręcz przeciwnie. Mamy wrażenie, że historia toczy się na prawdę tuż obok nas. Nie trzeba tworzyć czegoś wzniosłego, by zrobić coś życiowego. Ten film, mimo że jest komedią obyczajową, porusza wiele kwestii życia starszych osób. Czy mając za sobą połowę życia, nie możemy czegoś jeszcze od niego oczekiwać? Wręcz przeciwnie! Chciejmy więcej, korzystajmy z niego ile jeszcze możemy i czerpmy to co jest najlepsze.

„Retour chez ma mère” to tytuł, który może otworzyć oczy nie jednej osobie. Może popatrzmy obok siebie, a nóż coś podobnego się dzieje w Twoim domu 🙂 Bądźmy tolerancyjni dla wyborów osób, które kochamy. Cieszmy się ich szczęściem i nie podważajmy tych wyborów. Pamiętajmy o jednym … nigdy nie wiemy co nas może spotkać za wiele lat. Los jest nieprzewidywalny i ten film to także pokazuje w całkiem sympatyczny sposób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s