„RINGS”

 

 

ringsuk

 

 

Młoda kobieta, martwiąc się o swego chłopaka, zafascynowanego informacjami o tajemniczym wideo, po obejrzeniu którego giną ludzie, decyduje się obejrzeć film za niego. Wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: informacje są prawdziwe, a wideo zawiera tajemniczy przekaz.

Sam nie wiem jak zacząć … „The Ring” – „Klątwa” – któż nie zna tej serii. Serii pomału kultowej o Samarze czy też Sadako. Ostatni z tej serii film zobaczyliśmy w 2005 roku i myślałem, że na tym się zakończyło grzebanie w temacie. Nic mylnego. Do akcji wkroczyli amerykanie z F. Javier Gutiérrez na czele, który zabrał się za reżyserię. Nowa odsłona o tytule „Rings” jest po prostu żenująco głupia oraz marna. Ekipa filmowa wraz z reżyserem nie wiedzieli co mają z tym filmem zrobić. Jeżeli chcieli czymkolwiek nawiązać do kultowego tytułu, to się grupo pomylili, gdyż przy nim ten wypada jak marne filmidło. Niestety proszę państwa, ta amerykańska papka rodem z podrzędnego horroru klasy C jest dnem i to całkowitym. Brakuje w tym filmie wszystkiego. O klimacie możemy zapomnieć, gdyż o nim zapomniał sam reżyser. Budowanie napięcia? Jakiego napięcia! Wszystko przewidywalne,bo nie mgło być inaczej – przecież tak widza nie zaskoczysz , jak ma pojęcie o serii Klątwy. Trzeba pamiętać o jednym. W tych czasach horror to nie jest łatwy temat. Trzeba mieć naprawdę dobry koncept na historię i odpowiednio ją pokazać, by widz poczuł strach, poczuł klimat, poczuł napięcie i oddech nieznanego. Technika komputerowa zabiła wszystko i na tym bazują teraz twórcy zapominając o o w/w ważnych szczegółach. Przez prawie 1 godzinę 40 minut patrzymy na marnie wyreżyserowany kicz, który został zrobiony tylko po to by zarobić jakąś kasę. Cała reszta już się nie liczy. Tym sposobem wielu się nabrało idąc do kina, a sam także słyszałem opinie znajomych na ten temat.

Dzięki takim twórcom, którzy biorą się za robienie horrorów, ginie gatunek który mógłby być jeszcze fajnie „zagospodarowany” w kinie. Jak nie masz pojęcia, po prostu tego nie rób, ale cóż świat filmu rządzi się innymi prawami. A my jako widzowie, możemy to tylko potem zbojkotować. Życzmy sobie następnym razem czegoś lepszego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s