„WSZYSTKO ALBO NIC” – „Všetko alebo nič”

 

 

 

 

vsetko-alebo-nic-film-poster

 

 

Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki „tylko dla dorosłych”. Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do „Kamasutry” niż „Krecika”. Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który podobnie jak jego dwie koleżanki, w głębi serca pragnie spotkać „tego jedynego”. Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo, lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki, rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen  oraz romantyczny i czarujący lekarz. Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty.

Po przeczytaniu tego dystrybutorskiego opisu, można stwierdzić iż film zapowiada się bardzo lekko i przyjemnie. Spokojnie mogę napisać, że tak po prostu jest. Przynajmniej ja tak uważam. „Wszystko albo nic” to tytuł lekki, fajny, przyjemny i do tego zabawny. Jest w nim wiele tekstów, które po prostu rozwalają 🙂 a sami bohaterowie opowieści sprawiają, iż naprawdę chcemy poznać całą tą zagmatfaną historię. Nie inaczej bym to nazwał, jak szalonym zlepkiem wydarzeń, które do siebie nie pasują. Jednak gdy patrzymy z drugiej strony, to te właśnie historie pasują do siebie jak ulał! Wszystko zależy od tego w jakim czasie i przestrzeni nasi bohaterowie się spotykają. „Wszystko albo nic” ma w sobie naprawdę fajny klimat, który potrafi widza wyluzować i wciągnąć. Reżyserka oraz współscenarzystka Marta Ferencová dokładnie wiedziała jak ma wszystko wyglądać i tak prowadziła kamerę, by widz czuł się wtej historii bardzo naturalnie.

 

Wszystko-albo-nic_1

 

Ta koprodukcja polsko-czesko-słowacka jest komedią obyczajową, która idealnie wpasowuje się we współczesny klimat stosunków męsko damskich oraz jak pokazuje życie stosunków męsko – męskich. Związek to skomplikowana sprawa. Czasem komplikujemy go sobie sami lub też komplikują je sytuacje, których nie potrafimy przeskoczyć. Tak jest właśnie w tym filmie. Jedna kobieta z dzieckiem, czarujący mężczyzna  w roli casanovy oraz ciepły i czuły facet, który pojawia się i buduje bezpieczeństwo … kogo ma wybrać kobieta, która potrzebuje miłości lub odrobinę szaleństwa? W okół tego wszystkiego mamy Przyjaciółkę ogarniętą sexem 😉 poszukującą tego kogoś oraz Przyjaciela geja, który znajduje swoją miłość lub przynajmniej tak uważa i tworzy swój świat, nie do końca pasujący jego standardom. Przez tą 1 godzinę 50 minut zostajemy wciągnięci w wir różnych wydarzeń. Czasem są one gwałtownie romantyczne, a czasem druzgocąco rozczarowujące. Jednak w tym wszystkim jest szaleńcze dążenie do szczęścia i miłości, do bycia razem w świecie gdzie jedna osoba potrzebuje drugiej. „Všetko alebo nič” to film o miłości w różnej postaci. To film o odkrywaniu miłości i poszukiwaniu jej w sobie. Wszystko to pokazane jest w lekki sposób, który powoduje, że chcemy aby wszystko się ułożyło. Czy tak się stanie w tym filmie? Tego Wam nie zdradzę. Musicie zobaczyć to sami i poznać tych szalenie sympatycznych bohaterów.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s