„Strażnicy Galaktyki vol. 2” – „Guardians of the Galaxy Vol. 2”

 

 

 

9309ee7890499a5b4d7d825f02dbe80e

 

 

Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków – Petera Quilla aka Star Lorda. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.

Po kilku latach ponownie wracają. Komiksowi bohaterowie znowu na ekranach rozwalają w przestrzeni kosmicznej wszystko jak leci 🙂 Można to tak ująć, gdyż wszystko się na tym opiera – po prostu kawał dobrej zabawy. „Strażnicy Galaktyki vol. 2” za których to odpowiedzialny w całości jest James Gunn, to kawałek fajnie zrealizowanego kina akcji, kina SciFi z domieszką familijno komediową. Przez ponad 2 godziny przeżywamy nową przygodę zgranej paczki przyjaciół w kosmosie. Co tym razem? A cóż by innego … kolejny raz będą ratować galaktykę, a przy tym wydarzy się wiele różnych oraz ciekawych przygód. Ponownie powracają starzy znajomi … Chris Pratt  jako Peter Quill / Star-Lord, Zoe Saldana jako Gamora, Dave Bautista jako Drax, Bradley Cooper w roli Rocketa oraz jeden mały stworek, który przysparza wiele radości 🙂 Mały Groot, w którego wciela się Vin Diesel. W nowej odsłonie pojawiają się dwaj starzy wyjadacze kina, tacy jak Kurt Russell w roli Ego oraz Sylvester Stallone jako Stakar Ogord. Tego typu filmy po prostu mają być z założenia czystą prostą rozrywką, po to aby się fajnie wyluzować i bawić na tym co widzimy. Powiem szczerze, że twórcy filmu się to udało. Mimo, że film jest długi, to nie czujemy tego czasu. Wciągnięci w przestrzeń kosmiczną, przemierzamy ją razem z naszymi bohaterami.

drax-poster-1490376309483_1280w gotg2-ncp-03-large gotg2-ncp-05-large starlord-poster-1490376309493_1280w groot-poster-1490376309496_1280w

Czasem człowiek potrzebuje, by fajnie się na filmie zrelaksować. Myślę, iż ten tytuł idealnie się do tego nadaje o ile kręci Was tematyka kosmosu itp. Ja pozwoliłem się wciągnąć w ten świat i bawiłem się dobrze. Kogo na pewno polubicie, to Groota, który jest rozbrajający 🙂 na swój nieziemski sposób. „Strażnicy … „ to film na sobotni wieczór z paczką Przyjaciół lub w gronie rodzinnym. Fajnie zrealizowane kino.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s