„Life”

 

 

life_ver3_xlg

 

 

Film opowiada historię sześcioosobowej ekipy kosmonautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na chwilę przed ogłoszeniem światu przełomowego dla ludzkości odkrycia: pierwszego dowodu życia na Marsie. Badania, jakie prowadzą, będą miały jednak nieoczekiwane konsekwencje. Forma życia, którą odkrywają, jest bardziej inteligentna niż ktokolwiek przypuszczał.

Skusiłem się na ten film, gdyż po prostu miałam ochotę na jakieś emocje bez większego myślenia nad fabułą. Też tak czasem macie? U mnie się zdarza, by zobaczyć coś dla samego zobaczenia bez wgłębiania się w opowieść. Padło na jeden z nowszych produkcji z gatunku SciFi – „Life”. Sama fabuła nie jest niczym odkrywczym w świecie filmowym, raczej jest to powielenia czegoś co już widzieliśmy w kinie ze „sto” razy 🙂 Jedyna różnica jest tylko taka, że główny bohater w postaci „szkodnika” ma inną formę bytności. „Life” w reżyserii Daniela Espinosy to 1 godzina 40 minut przeżycia w kosmosie kilkuosobowej załogi. Coś co wydaje się dla ludzkości przełomem w dziejach nauki, może stać się w szybkim czasie zagładą dla całej ludzkości na ziemi. Nigdy nie poznaliśmy tak naprawdę życia pozaziemskiego, nigdy go nie zbadaliśmy na tyle, by mieć  dostateczną wiedzę na ten temat. To co wiemy to skrawki wyciągane z próbek pobranych w kosmosie. Może istnieje życie po za naszą planeta? Może mieć ono różną formę, a co istotne, może być dużo inteligentniejsze od człowieka, co sprawi że przestaniemy istnieć. Scenarzyści oraz reżyser tego filmu dają nam lekko do zrozumienia, iż tak może się stać. Im bardziej będziemy się pchali w kosmos, by poznawać, tym bardziej jesteśmy narażeni na „coś” co może w którymś momencie nas zniszczyć. Oczywiście to wszystko jest fikcją, jak to bywa w świecie filmowym. Jednak czy taka fikcja nie może się ziścić?

 

 

Forma życia, jaką poznają nasi bohaterzy to coś, co wydaje się niegroźne. Jednak w warunkach laboratoryjnych może się okazać bardzo niebezpieczne. Szybko uczący się organizm zaczyna przewyższać inteligencją człowieka, szukając dla siebie korzyści oraz co ważne przetrwania. Tak zaczyna się walka o życie na stacji kosmicznej. Jest jedna podstawowa zasada – Ta nowa forma życia nie może się dostać na ziemię. W filmie zobaczymy Jake’a Gyllenhaal‚a , Ryan’a Reynolds’a, czy Rebecce Ferguson. Aktorzy, którzy dosyć często pojawiają się na ekranach kin, po prostu odgrywają swoje role wcielając się w postaci astronautów. Nie są to role jakieś wybitne, ale i film sam w  sobie taki nie jest. Po prostu wszystko jest rozrywką i jeżeli takiej szukacie na dany moment, to myślę że ten tytuł możecie sobie wybrać, aby przenieść się w kosmos i trochę powalczyć o życie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s