„WERSAL 2.” – „VERSAILLES”

 

 

 

acb4cab8415d49a19900f65b9d2eacc7

 

 

Drugi sezon serialu Wersal już za mną, nie mogłem sobie odpuścić i po nocy jeszcze ciągnąłem odcinki, by zobaczyć zakończenie. W kwietniu zeszłego roku pisałem już na stronach bloga o tym francuskim serialu, który mnie zaintrygował swoim tematem. Tak dałem się wciągnąć w świat Króla Ludwika – króla Słońce. Po ponad roku można było ponownie wrócić w mury powstającego Wersalu, jednej z najpiękniejszych budowli świata. ” Wersal 2″, to kontynuacja na tą chwilę najdroższego francuskiego serialu wszech czasów. Tak jak poprzednio zadbano o wiele szczegółów, które po prostu są dopieszczone. Minęły już cztery lata, a dwór Ludwika XIV nadal rządzi się tymi samymi brutalnymi prawami. Uczestniczymy w zdradach, spiskach, okrucieństwie. Na  dworze tego monarchy  nie ma miejsca na litość, z drugiej jednak strony jest sprawiedliwość, którą konsekwentnie się pilnuje.

Jeżeli się tak zdarzyło, że nie znacie tego serialu, to radzę go Wam poznać o ile lubicie zasmakować królewskiej atmosfery tamtych czasów. Wszystko to przez stację CANAL+ , która wprowadziła ten tytuł na ekrany naszych telewizorów w latach 2015/2016. Serial „Wersal. Prawo krwi” przenosi widzów do XVII-wiecznej Francji na zdemoralizowany, pełen intryg dwór Króla Słońce, który budując Wersal, wykreował pierwszą międzynarodową markę. Za jego czasów francuski stał się międzynarodowym językiem dyplomacji i arystokracji europejskiej. W swojej można napisać „złotej klatce” zamknął liczący 10 tys. osób, które były pod pełną kontrolą choćby m.in. za pomocą restrykcyjnej etykiety. Z drugiej strony miał swoje inne cechy będące cennymi dla istnienia Państwa. Genialny strateg, manipulator, miłośnik sztuki i wielki smakosz. W drugiej serii  pałac Ludwika rośnie i wzbudza coraz większy podziw na świecie, mimo to brat władcy – Philippe odmówił postawienia stopy w Wersalu. Bracia niby się kochają a zarazem nienawidzą. Oprócz tego Król przygotowuje żołnierzy do inwazji na Holandię, by pokonać wroga, który stara się wprowadzić zamęt także na jego dworze. Niestety mimo wielu odniesionych sukcesów wciąż nawiedzają go koszmary, które pogłębiają jego paranoję. Jak Król poradzi sobie z wieloma problemami?

wersal-prawo-krwi-01

Jakie ja mam odczucia bo obejrzeniu II sezonu tego serialu? Jestem bardzo zadowolony, to było kolejnych świetnych 10 odcinków – dlaczego tylko 10, czuję niedosyt 😦 i chcę więcej. Uważam, iż druga seria jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Dzieje się więcej, wciągani jesteśmy w szalony świat Ludwika, który chce by wszyscy na dworze patrzyli jego oczami. Zastraszony dwór, zarazem korzysta z dóbr Wersalu bawiąc się do woli, a z drugiej strony wiecznie odwraca się za siebie obawiając się o swój status i byt w tym miejscu. Po raz kolejny spotykamy te same twarze, które rewelacyjnie odgrywane są przez znajomych aktorów. Prym oczywiście wiedzie George Blagden w roli Króla Ludwika oraz Alexander Vlahos jako jego brat Filip Orleański „Monsieur”. Te postaci są wprost enigmatyczne. Przy całości towarzyszy im wiele innych postaci, które dopełniają całości, tworząc historię tego miejsca. Każdy odcinek trwający ponad 50 minut, jest ucztą dla oka. Pozostaje czekać na III sezon, który na pewno powstanie, jak wynika z zakończenia serii II 🙂

 

 

Po prostu dajcie się wciągnąć w ten świat – POLECAM!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s