„Carrie Pilby „

 

 

carrie-pilby-poster-new-02

 

 

Carrie Pilby to 19-letnia nowojorka i świeżo upieczona absolwentka Harvardu. Młoda dziewczyna obarczona niezwykłą inteligencją, niezłomną moralnością i poczuciem wyższości ma wrażenie, że jest ostatnią normalną osobą żyjącą w świecie napędzanym przez seks i hipokryzję. W rezultacie daje się poznać jako alienatka pozbawiona przyjaciół, bez szansy na randkę czy znalezienie pracy. Za radą terapeuty Carrie przygotowuje listę 6 celów do zrealizowania przed nowym rokiem. Wbrew sile niezłomnego charakteru i przekonaniu o własnych racjach, dziewczyna ulega stopniowej zmianie, przystosowując się do świata, którym gardziła, z przekonaniem, że nigdy nie zechce być jego częścią.

Często się zdarza, iż trafiam na tytuły o których nigdy nie słyszałem dzięki danemu aktorowi. W tym przypadku właśnie tak było. Patrzyłem na filmografię aktora, którego dawno nie widziałem, a chciałem coś zobaczyć. Gabriel Byrne, bo o nim mowa naprowadził mnie na tytuł  „Carrie Pilby”  w którym to gra jedną z ról drugoplanowych. Kim jest Carrie? To niezwykle sympatyczna dziewczyna, na swój specyficzny sposób. Myślę, że tak można w skrócie o Niej napisać. Ten obraz, wyreżyserowany przez Susan Johnson jest bardzo przyjemną opowieścią na której nie sposób się nudzić. Zwykła historia ubrana w codzienność dla zwykłego człowieka, jednak dla Carrie, ta codzienność staje się pewnego rodzaju wyzwaniem. Tak zaczyna się droga pełna wybojów i przyjemnych sytuacji. Odizolowana od świata na własne życzenie, zamknięta w czterech ścianach wynajmowanego mieszkania. Książki stają się jej światem, kto czyta w ciągu tygodnia 17 tytułów ?! No właśnie, nie kto inny jak Carrie. Śmierć matki, rozłąka z ojcem dodatkowo pogłębia pewną przepaść między światem rzeczywistym oraz ścisłym zrozumianym tylko przez tą dziewczynę.

4f6d4541a7817cd86b77432ddbce54a0e5958585

Z każdą minutą zaczynamy się wciągać w ten świat młodej dziewczyny, która odbiega swoim postrzeganiem rzeczywistości od zwykłego człowieka, który cieszy się życiem w każdej chwili. Dostaje od swojego psychoterapeuty pewne zadanie, bardzo proste zadanie, jednak dla Niej to zadanie wydaje się z początku głupie oraz nieprzekonujące. Postanawia jednak podjąć wyzwanie i z czasem osiągać cele zapisane na owej liście. Nagle świat w którym żyje zaczyna się zmieniać, tak jak by nagięte zostają zasady młodej dziewczyny, których nie chciała nigdy przeskakiwać. Powrót do czasów młodości poprzez przedmioty, poznanie ludzi bliżej niż by to się mogło wydawać czy rozpoczęcie nowych relacji z ojcem powoduje, iż Carrie zaczyna dostrzegać szczęście i przyjemność w życiu. Tego czego jej brakowało od wielu, wielu lat, zaczyna powracać i stawać się naturalną otoczką codzienności. Wszystko zaczyna się zmieniać w otoczeniu tej młodej osoby, co powoduje, że coś co zniknęło potrafiło się odnaleźć.

Carrir Pilby” to film o pogodnym usposobieniu, który wprowadza widza w przyjemny stan pozytywnego myślenia na wszystko to co nas otacza, na wszystko to co posiadamy oraz na ludzi którzy są obok nas. Pamiętajmy … szczęście to stan, który sami potrafimy stworzyć. Szczęście to Ty oraz twoje otoczenie. Szczęście jest częścią Twojego życia, w takim razie nie pozwólmy, by szczęście gdzieś nam ulatniało się w codzienności życia.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s